REKLAMA
REKLAMA

Zakończono realizację zadania pn. „Zakup wyposażenia do Muzeum Historycznego w Sanoku celem poszerzenia i uatrakcyjnienia oferty kulturalnej”

W okresie od kwietnia do grudnia 2015 r. Muzeum Historyczne w Sanoku zrealizowało zadanie inwestycyjne dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  w ramach którego zakupiono

:
– gablotę ekspozycyjną do prezentacji enkolpionów –  średniowiecznych krzyży relikwiarzowych datowanych na okres od XI do XIV w.
– drewnianą ścianę ekspozycyjną do prezentacji bezcennych ikon dotychczas nie eksponowanych na ekspozycjach zamkowych (ikony z przedstawieniami:  Św. Mikołaja , Archanioła Michała, Męki Pańskiej, Sądu Ostatecznego  datowane od 2 poł. XVI w. do XVII w.)
– 4 szt. nawilżaczy powietrza niezbędnych do utrzymania właściwych warunków wilgotnościowych na ekspozycji ikon
– nowe oświetlenie LED w salach wystawowych na 3 kondygnacjach zamku.

Dzięki realizacji zadania zwiększono liczbę bezcennych ikon prezentowanych na ekspozycji sztuki cerkiewnej, zaś wkrótce ekspozycja zostanie uzupełniona o zbiór średniowiecznych enkolpionów.

Zakup nawilżaczy miał na celu zapewnienie właściwych warunków wilgotności powietrza na ekspozycji ikon. Nowe oświetlenie sal ekspozycyjnych zastąpiło „stary”  (wykonany w latach 90-tych ubiegłego wieku) system oświetlenia . Dzięki temu ekspozycje ikon, sztuki sakralnej, galerii malarstwa portretowego i inne  zostały właściwie oświetlone, zaś nowy system generować będzie oszczędności w rachunkach za energię elektryczną.

Całkowita wartość zadania wyniosła 136 762 zł , w tym 100 000 zł dofinansowano  ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, zaś 36 762 zł stanowią środki własne Muzeum.

Mkidn_01_cmyk

Tekst sponsorowany
30-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook