REKLAMA
REKLAMA

Gwiazdy Jazzu w Sanockim Domu Kultury

SANOK / PODKARPACIE. Zapraszamy na festiwal Gwiazdy Jazzu w Sanockim Domu Kultury. Piąta, jubileuszowa edycja imprezy, to koncerty na najwyższym poziomie artystycznym z udziałem gwiazd światowego formatu, a także prezentacja interesujących filmów („Michał Urbaniak. Nowojorczyk z wyboru”, „Mój rower” w dniu 21 marca).

22 marca wystąpi w Sanoku legendarny polski jazzman, międzynarodowej sławy skrzypek, saksofonista, kompozytor, aranżer Michał Urbaniak, który zasłynął w świecie nagrywając płytę  „Tutu” z największą legendą jazzu Milesem Davisem. Zapraszał i bywał zapraszany do współpracy przez takie sławy światowego jazzu, jak: Quincy Jones, Billy Cobham, Stephane Grappelli, Joe Zawinul, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Kenny Garrett, George Benson, Marcus Miller, Jaco Pastorius, Toots Thielmans, Kenny Kirkland, Larry Coryell, Lenny White, Alphonze Mouzon. Wielokrotnie nagradzany, zwyciężał w plebiscytach zagranicznych, a jego nazwisko znalazło się w prestiżowym „Down Beat’(1992 r.) wśród największych sław jazzu  na pierwszym miejscu  aż w pięciu kategoriach.

23 marca kolejna gwiazda muzyczna.  Apostolis Anthimos (Lakis), wybitny gitarzysta greckiego pochodzenia, filar legendarnej grupy SBB, jeden z najlepszych gitarzystów Europy. Współpracował z Czesławem Niemenem, Tomaszem Stańko, a po  wyjeździe z Polski nagrywał m.in. z grupą Pata Matheny’ego. Trio uzupełniają  dwaj młodzi, ale uznani instrumentaliści: basista Robert Szewczuga i  Krzysztof Dziedzic uważany za jednego z najlepszych perkusistów jazzowych w kraju.

Następny dzień koncertowy będzie należał do Marcina Wasilewskiego, Sławomira Kurkiewcza, Michała Miśkiewicza. To najbardziej znane na świecie polskie trio jazzowe i jedyny polski zespół w uznawanej za najważniejszą wytwórnię jazzową świata – ECM Records z Monachium. Prezentowany na koncercie  album pt. SPARK OF LIFE, to czwarta płyta wydana w tej wytwórni. Sam lider – Marcin Wasilewski, ceniony nie tylko przez fanów jazzu pianista, w 2005 roku został uznany przez wybitnych znawców i krytyków jazzu w ankiecie amerykańskiego prestiżowego magazynu jazzowego Down Beat za „wschodzącą gwiazdę” światowej pianistyki jazzowej.

Na zakończenie festiwalu  pojawi się „The Warsaw Dixielanders”. Obecnie jeden
z najlepszych polskich zespołów jazzu tradycyjnego specjalizujący się w interpretacji pochodzących
z Nowego Orleanu i Chicago standardów jazzowych, a także polskich szlagierów z lat 30. i 40. ubiegłego wieku. Muzycy tworzący tę formację to nestorzy polskiego jazzu.

Karnety w cenie 70 zł,  bilety ( 22.03 – 30 zł, w pozostałe dni – 20 zł)  wejściówki na cały festiwal (tylko dla młodzieży szkolnej – 20 zł)  do nabycia w Sanockim Domu Kultury już od 3 marca.

Kasa czynna w dni powszednie w godz. 9-14; 16-19;  sobota, niedziela 15 – 19.
Zapraszamy.

2

materiał nadesłanyDla naszych Czytelników mamy cztery podwójne wejściówki, jedną na każdy dzień festiwalu. Jeśli chcesz zdobyć wejściówkę, wyślij maila na adres promocja@esanok.pl, podając imię, nazwisko, numer telefonu, z tytułem ,,Festiwal Jazz” oraz datę wybranego koncertu.

Wejściówkę na każdy koncert danego dnia otrzymuje 7 osoba.

Na maile czekamy do 12 marca (środa).

Udział jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na publikację nazwiska zwycięscy na stronie eSanok.pl. Liczy się tylko jeden mail z danym nazwiskiem.

1

22-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)