REKLAMA
REKLAMA

Harcerze przywieźli do Sanoka Betlejemskie Światło Pokoju (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Betlejemskie Światło Pokoju już jest w Sanoku! W niedzielę, 13 grudnia o godz. 23.00 sanoccy harcerze przywieźli BŚP z Krakowa.

– Otrzymaliśmy je z rąk Naczelniczki ZHP, hm. Małgorzaty Sinicy i komendanta Chorągwi Krakowskiej, po uroczystościach na Wawelu – relacjonuje Hm. Krystyna Chowaniec, komendant Hufca ZHP Ziemi Sanockiej. – Wcześniej 47-osobowa grupa harcerzy i instruktorów sanockiego hufca zwiedziła podziemia Rynku oraz katedrę na Wawelu, z wejściem na Wieżę Zygmuntowską, gdzie jest Dzwon Zygmunta.

Ogień, który przybył drogę z Betlejem przez Wiedeń, Zakopane i Kraków płonie w kominku Domu Harcerza, skąd wkrótce rozpocznie wędrówkę do kościołów, urzędów, schronisk i naszych domów, aby każdy mógł zasiąść do wieczerzy wigilijnej w blasku Światła z Groty Narodzin Chrystusa.

– Przesłanie tegorocznej wędrówki BŚP „Zauważ człowieka” jeszcze bardziej mobilizuje nas do służby! – dodaje Krystyna Chowaniec.

Betlejemskie Światło Pokoju jest do odebrania w Domu Harcerza, ul. Zielona 39, w godzinach pracy hufca, aż do Świąt Bożego Narodzenia.

źródło: Sanocki Skaut
foto: Mateusz Kwaśniewicz

15-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)