REKLAMA
REKLAMA

Harcerze przywieźli do Sanoka Betlejemskie Światło Pokoju (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Betlejemskie Światło Pokoju już jest w Sanoku! W niedzielę, 13 grudnia o godz. 23.00 sanoccy harcerze przywieźli BŚP z Krakowa.

– Otrzymaliśmy je z rąk Naczelniczki ZHP, hm. Małgorzaty Sinicy i komendanta Chorągwi Krakowskiej, po uroczystościach na Wawelu – relacjonuje Hm. Krystyna Chowaniec, komendant Hufca ZHP Ziemi Sanockiej. – Wcześniej 47-osobowa grupa harcerzy i instruktorów sanockiego hufca zwiedziła podziemia Rynku oraz katedrę na Wawelu, z wejściem na Wieżę Zygmuntowską, gdzie jest Dzwon Zygmunta.

Ogień, który przybył drogę z Betlejem przez Wiedeń, Zakopane i Kraków płonie w kominku Domu Harcerza, skąd wkrótce rozpocznie wędrówkę do kościołów, urzędów, schronisk i naszych domów, aby każdy mógł zasiąść do wieczerzy wigilijnej w blasku Światła z Groty Narodzin Chrystusa.

– Przesłanie tegorocznej wędrówki BŚP „Zauważ człowieka” jeszcze bardziej mobilizuje nas do służby! – dodaje Krystyna Chowaniec.

Betlejemskie Światło Pokoju jest do odebrania w Domu Harcerza, ul. Zielona 39, w godzinach pracy hufca, aż do Świąt Bożego Narodzenia.

źródło: Sanocki Skaut
foto: Mateusz Kwaśniewicz

15-12-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)