REKLAMA
REKLAMA

HOKEJ: Zawiązano nową spółkę hokejową STS

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj podpisano akt notarialny o powołaniu nowej spółki akcyjnej: Sanockie Towarzystwo Sportowe S.A. z siedzibą w Sanoku. Udziałowcami Spółki zostali Podkarpacki Bank Spółdzielczy oraz Ciarko Sp. z o.o. s.k. Do grona udziałowców zostało zaproszone również Miasto Sanok.

Wspólnicy złożą dzisiaj stosowne pismo w Urzędzie Miasta Sanok z ustosunkowaniem się do wejścia miasta do nowej spółki. Najprawdopodobniej ta decyzja będzie miała znaczenie w jakiej formie sanocki klub przystąpi do rozgrywek.

Na chwilę obecną nie został powołany zarząd spółki. W najbliższych dniach głównym zadaniem będzie podpisanie kontraktów z wychowankami klubu oraz obecnym sztabem szkoleniowym. Jest również zielone światło w celu pozyskania zawodników spoza Sanoka. W kuluarach mówi się o szerokim gronie młodych zawodników z Ameryki Północnej z polskim pochodzeniem.

Jest również kilku kandydatów na pozycję bramkarza. Nikt nie ukrywa, że od kilku tygodni klub jest w kontakcie z braćmi Kowalówkami, ale z uwagi na kwestie formalno-prawne ciężko było o konkrety. Jak będzie wyglądał ostatecznie sztab szkoleniowy drużyny oraz jej skład? Tego dowiemy się w najbliższych tygodniach. Czasu pozostało niewiele.

Tymczasem po pięciu tygodniach treningów na sucho w piątek sanoccy hokeiści udali się na trzytygodniowe urlopy. Pod okiem Tomasza Demkowicza i Marcina Ćwikły 13 zawodników na treningach wylewało siódme poty.

Przepracowaliśmy solidnie ten okres, na tyle ile mogliśmy, niektórzy zawodnicy zaczynali od zera budować swoją formę – zaznaczył Marcin Ćwikła. – Część zawodników, która nie wyjechała jeszcze na urlopy, postanowiła dodatkowo potrenować z trenerem personalnym. Mam nadzieje, że na lód wyjdziemy już na początku sierpnia. Na razie nic konkretnego nie wiemy. Jak będzie wyglądała drużyna? Czekamy na decyzję zarządu.
 
Sanoczanie mają obecnie zaplanowanych sześć meczów towarzyskich. Po dwa razy zagrają z HC 46 Bardejów (18 sierpnia w Sanoku, 1 września na wyjeździe), z HK Duklą Michalovce (25 na wyjeździe, 28 na własnej tafli) i z Miskolci JJSE (21 sierpnia na Węgrzech i 4 września u siebie). Terminy meczów z „Niedźwiedziami Polarnymi” z Miszkolca nie są jeszcze ostateczne, szczególnie że mecz w Sanoku może kolidować z początkiem rozgrywek.

sanok-jastrzebie-047-witold-swiech
za: khsanok.net
foto: Witold Święch

17-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)