REKLAMA
REKLAMA

Hubertowskie świętowanie z darem na cerkiewkę

 TREPCZA. Wszystkich swoich przyjaciół i sympatyków myśliwi z koła „Darz Bór” serdecznie zapraszają na wspólne świętowanie w najbliższą sobotę 7 listopada br. Rozpocznie się uroczystą mszą św. w kościele parafialnym w Trepczy o godz. 7,30 w tzw. rytuale myśliwskim z udziałem pocztu sztandarowego i  żywym zaangażowaniem członków koła w przygotowanie liturgii. 

W oprawie muzycznej ważną rolę odgrywać będzie  myśliwski róg I trąbka. Listopadowy czas Zaduszek będzie również okazją do wspomnienia tych członków koła,  którzy odeszli już na „wieczne łowy”. Następnie zaplanowane jest „hubertowskie”  polowanie w pobliskim lesie, ze wskazaniem króla polowania. Tradycyjna biesiada myśliwska przewidziana  jest  w sali Domu Ludowego w Międzybrodziu.

Z wdzięczności za okazaną gościnność prezes koła „Darz Bór” Roman Milczanowski przekazał w imieniu wszystkich myśliwych dar serca na tegoroczne  prace konserwacyjne w międzybrodzkiej cerkiewce. Jeszcze w tym miesiącu planowany jest ich komisyjny odbiór i rozliczenie. Kolejny etap prac przy złoceniu elementów ikonostasu i konserwacji ikon  wsparty głównie środkami Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków  oraz koniecznym wkładem własnym parafii  z ofiar przekazywanych podczas niedzielnych mszy św. i prywatnych darowizn odsłoni przed przybywającymi tu jej niezwykłe piękno.  Za wszelkie dary serca składane od lat na renowację zabytkowej cerkiewki proboszcz parafii składa wszystkim P.T. Dobroczyńcom serdeczne „Bóg zapłać”.

miedzybrodzie

foto: materiał nadesłany

03-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)