REKLAMA
REKLAMA

Jednej chciało się pić, a druga kradła pieniądze. 70-latkowie ofiarami oszustwa

ZARSZYN / PODKARPACIE. Dwoje starszych osób, mieszkańców gminy Zarszyn padło ofiarą przestępstwa, w wyniku którego stracili ponad 38 tysięcy złotych.

Pieniądze skradły prawdopodobnie dwie kobiety, które odwiedziły starsze małżeństwo. Policjanci apelują o ostrożność i wzmożoną czujność w kontaktach z nieznajomymi.

Oszuści nie przebierają w środkach, wymyślają co raz to inne metody i bez skrupułów wykorzystują łatwowierność innych osób. Mimo apeli policjantów, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści działający różnymi metodami, wciąż kradną  pieniądze od bezbronnych starszych osób.

Wczoraj  policjanci interweniowali na terenie gminy Zarszyn w związku ze zgłoszeniem kradzieży pieniędzy na szkodę 75-letniego mężczyzny i jego 70-letniej żony. Z uzyskanych przez policjantów informacji wynika, że prawdopodobnie przestępstwa mogły dokonać dwie kobiety, które dzień wcześniej były w domu pokrzywdzonych. Najpierw do wnętrza budynku weszła jedna kobieta i poprosiła o szklankę wody, po chwili pojawiła się druga nieznajoma i zaczęła rozkładać koc, w taki sposób jakby chciała zasłonić drzwi. Kobiety prawdopodobnie wykorzystując chwilową nieuwagę pokrzywdzonych ukradły  pieniądze w kwocie ponad 38 tysięcy  złotych. Dopiero następnego dnia małżeństwo zorientowało się, że zostało okradzione.

Policja apeluje, aby nie wpuszczać do swoich domów nieznajomych osób. Może bowiem okazać się, że to zwykli oszuści, którzy wykorzystując chwilową nieuwagę domowników, kradną. O wszelkich podejrzeniach co do próby dokonania przestępstwa informujmy Policję. Jeśli sprawcy poruszają się samochodem, postarajmy się zapamiętać markę pojazdu i jego numery rejestracyjne. Apelujemy o czujność i podejrzliwość wobec nieznajomych. Pamiętajmy, że osoby starsze i samotnie mieszkające są szczególnie narażone na tego rodzaju przestępstwa.

Wczoraj informowaliśmy o wyłudzeniu pieniędzy również od osoby starszej: Pożyczka pod zastaw saszetki z dolarami. Kolejne oszustwo z udziałem osoby starszej

Konstantin Stepanov

źródło: KPP Sanok
foto; flickr.com/Konstantin Stepanov

19-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)