REKLAMA
REKLAMA

Jubileuszowy Konkurs Papieski – rozstrzygnięty! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku miał miejsce uroczysty finał 10. edycji Konkursu Papieskiego „Promieniowanie Świętości Jana Pawła II”, którego organizatorem były filie MBP na Dąbrówce i w Olchowcach, nad którym Honorowy Patronat objął Andrzej Smolik, dyrektor PSM w Sanoku.

Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej (mogła nią być laurka dla Papieża lub wyroby rękodzielnicze, np. witraże, kwiaty z bibuły) lub rozwiązaniu quizu z wiedzy o Papieżu Polaku. W tegorocznej edycji udział wzięło 401 uczestników z Sanoka i okolic: Besko, Bukowsko, Iwonicz, Komańcza, Wolica, Zagórz, którzy wykonali 126 prac plastycznych i rozwiązali 285 guizów, odpowiadając na 40 pytań.

Rozdanie i losowanie nagród poprzedziły występy artystyczne uczniów Zespołu Szkół w Komańczy, pt. „Wielcy Ojcowie – Tak różni, a tak bliscy”. Uczestnicy konkursowego spotkania, którzy wypełnili salę koncertową „po brzegi” wysłuchali także wspomnień zaproszonych gości o św. Janie Pawle II. Zbigniew Daszyk, przewodniczący Rady Miasta Sanoka, przedstawił jak doszło do nadania Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II tytułu Honorowego Obywatela Królewskiego Wolnego Miasta Sanoka, które miało miejsce w czerwcu 1998 r., a wręczenie dokumentu odbyło się w 2000 roku przez delegację władz i duchowieństwa w Watykanie. W tym historycznym wydarzeniu uczestniczył nasz gość, pełniąc wówczas urząd burmistrza Sanoka. Z kolei Piotr Uruski, wiceburmistrz Sanoka wspominał czasy kiedy to w 2003 roku przebywał w Watykanie jako stypendysta Fundacji im. Jana Pawła II, poszukując materiałów w archiwum Biblioteki Watykańskiej do pracy doktorskiej. Podkreślił, że dużą rolę we wprowadzeniu go w tajniki funkcjonowania apartamentów papieskich odniósł ks. prałat Zdzisław Peszkowski. Po przywitaniu konkursowiczów i gości: Czesławy Kurasz, prezeski PCW wraz z wolontariuszami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zuzanny Górka-Oryszczak z Gminy Sanok, Heleny Rojek ze Stowarzyszenia „Salutaris”, Barbary Milczanowskiej ze Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego, Leszek Puchała, dyrektor MBP wraz z pracownikami rozdali nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego i rozlosowali 30 nagród dla uczestników którzy rozwiązali quiz papieski.

Konkursowe jury, przyznało 1. miejsca:

– w kategorii przedszkolaki z oddziałów „O”: Wiktoria Kubiak z Iwonicza, Agnieszka Kucap z Komańczy, Oddział „O” Filii Przedszkola nr 1, ul. Piastowska.

– w kategorii uczniów Szkół Podstawowych, klasy I-III: Maja Perkołup z Bukowska, Lena Witlińska-Solon i Amelia Włodarek z Komańczy, Antonina Adamska z SP nr 1 w Sanoku, Karolina Brewka z SP nr 3, Antonina Wdowiak i Milena Załączkowska z SP nr 7.

– w kategorii uczniów Szkół Podstawowych, klasy IV-VI: Michał Grześ z Bukowska: Łukasz Dołżycki, Oliwia Łyko, Oliwer Włodarek z Komańczy: Emil Ulrych z SP nr 1 w Sanoku.

– w kategorii Gimnazjum: Katarzyna Bil, Katarzyna Cecuła, Magdalena Gembalik, Sara Janiszewska, Julia Michniowska, Nikola Sabat z Gim. nr 1 w Sanoku, Karolina Zarzyka z Gim. nr 3.

– w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: Alicja Gruna z I LO w Sanoku.

– w kategorii dorośli: Barbara Leszczyk-Żółkiewicz i Irena Wojnarowska z Sanoka.

Pierwsze miejsca przyznano także uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego (szkoła i internat), uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Robotniczej, podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolicy i Zagórzu. Dzięki hojności i życzliwości sponsorów nagrodzono łącznie 120 uczestników konkursu przyznając 1, 2 i 3 miejsca i wyróżnienia oraz typując w drodze losowania. Całość zwieńczyły pokazy talentów muzycznych: Julii Stubenvoll-Hańskiej i Bartłomieja Grzebieniaka z II LO i Mai Perkołup z Bukowska, także uczniów PSM. Z prac  konkursowych została zorganizowana wystawa w holu Sali Koncertowej a po zakończeniu konkursu prace zostały wystawione w filii nr 4 w dzielnicy Olchowce.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy, a sponsorom nagród, rodzicom, wychowawcom i katechetom dziękujemy za życzliwość i współpracę.

autor: Halina Martowicz

źródło: materiały nadesłane

26-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)