REKLAMA
REKLAMA

Jubileuszowy Konkurs Papieski – rozstrzygnięty! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku miał miejsce uroczysty finał 10. edycji Konkursu Papieskiego „Promieniowanie Świętości Jana Pawła II”, którego organizatorem były filie MBP na Dąbrówce i w Olchowcach, nad którym Honorowy Patronat objął Andrzej Smolik, dyrektor PSM w Sanoku.

Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej (mogła nią być laurka dla Papieża lub wyroby rękodzielnicze, np. witraże, kwiaty z bibuły) lub rozwiązaniu quizu z wiedzy o Papieżu Polaku. W tegorocznej edycji udział wzięło 401 uczestników z Sanoka i okolic: Besko, Bukowsko, Iwonicz, Komańcza, Wolica, Zagórz, którzy wykonali 126 prac plastycznych i rozwiązali 285 guizów, odpowiadając na 40 pytań.

Rozdanie i losowanie nagród poprzedziły występy artystyczne uczniów Zespołu Szkół w Komańczy, pt. „Wielcy Ojcowie – Tak różni, a tak bliscy”. Uczestnicy konkursowego spotkania, którzy wypełnili salę koncertową „po brzegi” wysłuchali także wspomnień zaproszonych gości o św. Janie Pawle II. Zbigniew Daszyk, przewodniczący Rady Miasta Sanoka, przedstawił jak doszło do nadania Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II tytułu Honorowego Obywatela Królewskiego Wolnego Miasta Sanoka, które miało miejsce w czerwcu 1998 r., a wręczenie dokumentu odbyło się w 2000 roku przez delegację władz i duchowieństwa w Watykanie. W tym historycznym wydarzeniu uczestniczył nasz gość, pełniąc wówczas urząd burmistrza Sanoka. Z kolei Piotr Uruski, wiceburmistrz Sanoka wspominał czasy kiedy to w 2003 roku przebywał w Watykanie jako stypendysta Fundacji im. Jana Pawła II, poszukując materiałów w archiwum Biblioteki Watykańskiej do pracy doktorskiej. Podkreślił, że dużą rolę we wprowadzeniu go w tajniki funkcjonowania apartamentów papieskich odniósł ks. prałat Zdzisław Peszkowski. Po przywitaniu konkursowiczów i gości: Czesławy Kurasz, prezeski PCW wraz z wolontariuszami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Zuzanny Górka-Oryszczak z Gminy Sanok, Heleny Rojek ze Stowarzyszenia „Salutaris”, Barbary Milczanowskiej ze Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego, Leszek Puchała, dyrektor MBP wraz z pracownikami rozdali nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego i rozlosowali 30 nagród dla uczestników którzy rozwiązali quiz papieski.

Konkursowe jury, przyznało 1. miejsca:

– w kategorii przedszkolaki z oddziałów „O”: Wiktoria Kubiak z Iwonicza, Agnieszka Kucap z Komańczy, Oddział „O” Filii Przedszkola nr 1, ul. Piastowska.

– w kategorii uczniów Szkół Podstawowych, klasy I-III: Maja Perkołup z Bukowska, Lena Witlińska-Solon i Amelia Włodarek z Komańczy, Antonina Adamska z SP nr 1 w Sanoku, Karolina Brewka z SP nr 3, Antonina Wdowiak i Milena Załączkowska z SP nr 7.

– w kategorii uczniów Szkół Podstawowych, klasy IV-VI: Michał Grześ z Bukowska: Łukasz Dołżycki, Oliwia Łyko, Oliwer Włodarek z Komańczy: Emil Ulrych z SP nr 1 w Sanoku.

– w kategorii Gimnazjum: Katarzyna Bil, Katarzyna Cecuła, Magdalena Gembalik, Sara Janiszewska, Julia Michniowska, Nikola Sabat z Gim. nr 1 w Sanoku, Karolina Zarzyka z Gim. nr 3.

– w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: Alicja Gruna z I LO w Sanoku.

– w kategorii dorośli: Barbara Leszczyk-Żółkiewicz i Irena Wojnarowska z Sanoka.

Pierwsze miejsca przyznano także uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego (szkoła i internat), uczestnikom Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Robotniczej, podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Wolicy i Zagórzu. Dzięki hojności i życzliwości sponsorów nagrodzono łącznie 120 uczestników konkursu przyznając 1, 2 i 3 miejsca i wyróżnienia oraz typując w drodze losowania. Całość zwieńczyły pokazy talentów muzycznych: Julii Stubenvoll-Hańskiej i Bartłomieja Grzebieniaka z II LO i Mai Perkołup z Bukowska, także uczniów PSM. Z prac  konkursowych została zorganizowana wystawa w holu Sali Koncertowej a po zakończeniu konkursu prace zostały wystawione w filii nr 4 w dzielnicy Olchowce.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy, a sponsorom nagród, rodzicom, wychowawcom i katechetom dziękujemy za życzliwość i współpracę.

autor: Halina Martowicz

źródło: materiały nadesłane

26-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)