REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanie mistrzami Polski!

SANOK / PODKARPACIE. W Łebie odbyły się VII Mistrzostwa Polski Sędziów Piłki Siatkowej w piłce siatkowej. Złote medale wywalczyli reprezentanci Podkarpacia. W składzie najlepszej drużyny turnieju znalazło się trzech sędziów z Sanoka: Maciej Kondyjowski, Bartosz Serwatko i Grzegorz Wolanin.

W pierwszej fazie turnieju 16 zespołów zostało podzielonych na cztery grupy. W grupie A zespół z Podkarpacia zmierzył się kolejno z województwami: warmińsko-mazurskim (1:1 – dwa sety bez względu na wynik), pomorskim (2:0), lubelskim (2:0). Wyniki te dały awans z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale Podkarpacie zagrało z Małopolską i wygrało to spotkanie 2:0. W półfinale kolejnym przeciwnikiem był zespół z Wielkopolski (2:0), natomiast w najważniejszym meczu zawodów rywalem byli koledzy po fachu broniący barw województwa mazowieckiego. Po trzech emocjonujących setach, ręce w geście triumfu wznieśli siatkarze z Podkarpacia (2:1).

Sześć meczów bez porażki i stracone tylko dwa sety to spory sukces, który zamienił się na złoty medal! Serdeczne gratulacje dla zawodników z Podkarpacia, a w szczególności dla sanoczan, którzy od wielu lat stanowią o sile zespołu. Warto przypomnieć, że drużyna z zawodnikami z Sanoka w składzie zdobyła już złoty medal w 2011 roku, a srebro w 2010 i 2012.

1Sędziowie-siatkarze z Sanoka. Od lewej: Maciej Kondyjowski, Grzegorz Wolanin, Bartosz Serwatko. Cała trójka to byli zawodnicy TSV Sanok. Kondyjowski był wieloletnim kapitanem tej drużyny.

MedalZłoty medal mistrzostw Polski sędziów siatkówki, Łeba 2015

źródło: materiały nadesłane

26-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)