REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanie mistrzami Polski!

SANOK / PODKARPACIE. W Łebie odbyły się VII Mistrzostwa Polski Sędziów Piłki Siatkowej w piłce siatkowej. Złote medale wywalczyli reprezentanci Podkarpacia. W składzie najlepszej drużyny turnieju znalazło się trzech sędziów z Sanoka: Maciej Kondyjowski, Bartosz Serwatko i Grzegorz Wolanin.

W pierwszej fazie turnieju 16 zespołów zostało podzielonych na cztery grupy. W grupie A zespół z Podkarpacia zmierzył się kolejno z województwami: warmińsko-mazurskim (1:1 – dwa sety bez względu na wynik), pomorskim (2:0), lubelskim (2:0). Wyniki te dały awans z pierwszego miejsca. W ćwierćfinale Podkarpacie zagrało z Małopolską i wygrało to spotkanie 2:0. W półfinale kolejnym przeciwnikiem był zespół z Wielkopolski (2:0), natomiast w najważniejszym meczu zawodów rywalem byli koledzy po fachu broniący barw województwa mazowieckiego. Po trzech emocjonujących setach, ręce w geście triumfu wznieśli siatkarze z Podkarpacia (2:1).

Sześć meczów bez porażki i stracone tylko dwa sety to spory sukces, który zamienił się na złoty medal! Serdeczne gratulacje dla zawodników z Podkarpacia, a w szczególności dla sanoczan, którzy od wielu lat stanowią o sile zespołu. Warto przypomnieć, że drużyna z zawodnikami z Sanoka w składzie zdobyła już złoty medal w 2011 roku, a srebro w 2010 i 2012.

1Sędziowie-siatkarze z Sanoka. Od lewej: Maciej Kondyjowski, Grzegorz Wolanin, Bartosz Serwatko. Cała trójka to byli zawodnicy TSV Sanok. Kondyjowski był wieloletnim kapitanem tej drużyny.

MedalZłoty medal mistrzostw Polski sędziów siatkówki, Łeba 2015

źródło: materiały nadesłane

26-05-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)