REKLAMA
REKLAMA

Kibice włączają się w walkę o ekstraligowy byt sanockiego klubu hokejowego. Publikujemy list sympatyków STS

SANOK / PODKARPACIE. Kibice Ciarko PBS Bank KH Sanok napisali list do władz miasta, sponsorów i wszystkich zainteresowanych dobrem sanockiego hokeja, w którym wyrażają zaniepokojenie sytuacja, w której ekstraligowy byt sanockiego klub jest zagrożony. Zobacz pełną treść listu.

List Kibiców Klubu hokejowego (STS Sanok) Ciarko PBS Bank KH Sanok do Władz Miasta Sanoka, Sponsorów i wszystkich zainteresowanych dobrem sanockiego hokeja

Szanowni Państwo,

Władze Miasta Sanoka, Sponsorzy, Zarząd Klubu Ciarko PBS Bank KH Sanok, ludzie dobrej woli

Jako osoby, którym zależy na istnieniu sanockiego hokeja zwracamy się do wszystkich osób związanych w przeszłości i obecnie z naszym Klubem o dobrą wolę i nieustawanie w dążeniu do zachowania tej pięknej dyscypliny w Naszym Mieście. Mając na uwadze dochodzące nas informacje o możliwości nieprzystąpienia do rozgrywek w nadchodzącym sezonie wyrażamy swoje zaniepokojenie zaistniałą sytuacją. W związku z tym w imieniu licznego grona sympatyków hokeja w Sanoku zwracamy się z Apelem do wszystkich podmiotów mających wpływ na istnienie i funkcjonowanie naszego Klubu o podjęcie  działań mających na celu jego zachowanie i dalszy rozwój. Zwracamy się do Sponsorów głównych, firmy Ciarko i jej Właściciela Pana Ryszarda Ziarko, firmy PBS Bank i jej Prezesa Pana Lesława Wojtasa oraz do innych darczyńców o kontynuowanie wysiłku na rzecz rozwoju sportowego naszego klubu. Dzięki waszym staraniom mogliśmy przeżywać wspólnie wielkie emocje i osiągać wymierne sukcesy. Swoim zaangażowaniem daliście przykład, że w małym mieście może działać Wielki Klub.

Zwracamy się do Władz Miasta Sanoka, w szczególności od Burmistrza Pana Tadeusza Pióro, o podtrzymywanie współpracy i tworzenie dobrego klimatu wokół sanockiego hokeja, jak również innych dyscyplin sportowych w naszym Mieście. Współpraca mająca miejsce w ciągu kilku ostatnich lat pokazała bowiem, że prywatna inicjatywa, dla której tworzy się przyjazne warunki działania, może wespół z Władzami Miasta przyczyniać się do osiągania najwyższych wyników sportowych w skali naszego kraju, i jednocześnie promować nasze miasto w Polsce i na świecie. Dzięki tej współpracy mogliśmy odnieść sukcesy sportowe w postaci dwukrotnego mistrzostwa Polski i dwukrotnego zdobycia Pucharu Polski oraz dwóch mistrzostw Polski w kategorii wiekowej juniorów, jak również zdobywać medale w innych kategoriach wiekowych. W blisko 60 – letniej historii Klubu były to osiągnięcia bez precedensu. Pokazały one, że zgodna współpraca pozwala realizować najśmielsze marzenia w każdym obszarze życia społecznego.

Zwracamy się również do Zarządu Ciarko PBS Bank KH Sanok o podjęcie działań na rzecz normalizacji sytuacji w naszym Klubie, jak również wyboru nowego prezesa, którym powinna zostać osoba godna zaufania, szanowana, rozumiejąca wymogi współczesnego zawodowego sportu i dostrzegająca potrzeby zwykłego kibica. Sądzimy, że jest to warunek podstawowy dla harmonijnego rozwoju hokeja w Sanoku. Chcielibyśmy, aby sukcesy sportowe szły w parze z sukcesami organizacyjnymi, tego potrzebuje STS, tego potrzebuje Polski hokej. Zgodna współpraca wszystkich zainteresowanych podmiotów, dobra organizacja Klubu i wsparcie kibiców pozwolą nam wrócić na ścieżkę rozwoju, na której będzie się mogła wzorować cała hokejowa Polska. Nie zmarnujmy tego co już zostało wypracowane, nie zapominajmy o blisko 60 – letniej historii naszego Klubu, który na stałe wpisał się w pejzaż naszego Miasta. Jeszcze raz wyrażamy nadzieję, że wspólnie będziemy mogli kibicować STS-owi w nadchodzącym sezonie, i wszystkich następnych. Podzielamy bowiem przekonanie, że tylko wspólne kibicowanie prowadzi do sukcesu.

Ze sportowym pozdrowieniem!

KIBICE i SYMPATYCY STS

źródło: materiały nadesłane

sanok-opole-072-witold-swiech

foto: Witold Święch

19-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)