REKLAMA
REKLAMA

Kobieta straciła 20 tysięcy, bo uwierzyła ,,pracownikom administracyjnym”

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Mieszkanka Brzozowa padła ofiarą oszustwa, w wyniku którego straciła oszczędności swojego życia. Nieznane jej osoby, pod pretekstem sprawdzenia ciśnienia wody, chciały wejść do jej mieszkania.

Okazało się, że zamiast prawdziwych fachowców, kobieta wpuściła do domu oszustów. Policja przestrzega przed tego typu zagrożeniami i apeluje o ostrożność.

W czwartek brzozowscy policjanci zostali powiadomieni o oszustwie, którego ofiarą padła starsza mieszkanka Brzozowa. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że po godz. 17 przyszły do niej dwie osoby, tęższy mężczyzna w wieku około 40 lat i szczupła kobieta w wieku około 35 lat. Zgłaszająca myślała, że ma do czynienia z pracownikami administracji, gdyż mężczyzna oświadczył, że ma nadpłatę za wodę i muszą sprawdzić ciśnienie wody w kranie. Zostali wpuszczeni do domu.

Po „sprawdzeniu” wody, mężczyzna poprosił starszą kobietę, aby dała mu 200 złotych, a on wyda jej resztę. Pokrzywdzona nie podejrzewając niczego, przyniosła z drugiego pokoju wskazaną kwotę. Wówczas kobieta podsunęła właścicielce mieszkania do podpisania jakiś formularz, a mężczyzna wykorzystując tą sytuację, skradł z kasetki pozostałe pieniądze. Oszuści w pośpiechu opuścili mieszkanie. Gdy starsza kobieta zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa, w wyniku którego straciła ponad 20 tysięcy złotych, natychmiast poinformowała o tym Policję.

Wszystkie osoby mogące mieć wiedzę na temat sprawców tego zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Brzozowie tel. (13) 43 08 310 lub numer alarmowy 997.

Policja przestrzega przed tego typu zagrożeniem. Uważajmy na to kogo wpuszczamy do swojego domu. Zachowajmy wzmożoną ostrożność gdy nieznajomy prosi nas o przekazanie pieniędzy. Oszuści bardzo często proszą o niższą kwotę tylko po to, by sprawdzić, gdzie ofiara przechowuje swoje pieniądze.

źródło: KPP Brzozów
foto: sxc.hu

pieniadze

01-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)