REKLAMA
REKLAMA

Kolejne międzynarodowe sukcesy sanockich muzyków (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Kolejne piękne sukcesy konkursowe odnieśli uczniowie Sanockiej Szkoły Muzycznej w Czechach i Finlandii. W odbywającej się w Pradze w dn. 11-13.10.br. kolejnej edycji Art-Duo Festival I m-ce w kat. duetów fortepianowych) zdobył duet fortepianowy Bartosz Jarosz – Mateusz Putyra, prowadzony przez Oksanę Drozdowską i Janusza Ostrowskiego.

Zespół wykonał 2 utwory: M. Skoryk – Melodia i V. Lejsek – Etiuda.

Również I nagrodę zdobył w kategorii solistycznej Bartosz Jarosz, uczeń Oksany Drozdowskiej, wykonując utwory: R. Glier – Romans i N. Rakow – Scherzo. W skład Jury, które oceniało konkursowiczów, wchodzili wybitni pianiści – prof. V. Vitaite (Litwa), prof. J. Drzewiecki (Polska), F. Argenty (Francja), mgr I. Parker (Czechy – Łotwa), mgr F. Subbotin (Czechy).

Praga 2015 - 2

Praga 2015 1

W Turku w Finlandii z kolei odbywał się – w dn.  6-12.10.br – 68 Coupe Mondiale – Mistrzostwa Świata Akordeonistów, w których uczestniczył w kategorii zespołów kameralnych Creative Quintet z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. i Społecznej Szkoły Muzycznej  II st. w Sanoku. Jest to najpoważniejszy na świecie konkurs akordeonowy,  odbywający się co roku w innym kraju.

W bardzo dużej konkurencji najlepszych zespołów z całego świata sanocki zespół zdobył 5 m-ce, uzyskując znakomitą ocenę 22,4 pkt. na możliwych 25 pkt. (zwycięski zespół – Trio akordeonowe z Rosji uzyskał 23,7 pkt.). W Jury zasiadało 9 wybitnych akordeonistów z całego świata – od Nowej Zelandii po Chiny i USA. Najwyższe oceny uzyskały zespoły złożone z samych akordeonistów, sanocki zespół miał drugą z kolei punktację wśród zespołów mieszanych – akordeon z innym instrumentem. Zespół w składzie Dominika Witowicz – skrzypce, Ewa Kuśnierz – altówka, Natalia Dziok – fortepian, Rafał Pałacki akordeon i Karol Wiciński – kontrabas, prowadzony jest przez Grażynę Dziok, Dorotę Skibicką i Andrzeja Smolika.

materiał nadesłany

20-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)