REKLAMA
REKLAMA

Zaduszki Jazzowe w Jasiu Wędrowniczku

RYMANÓW / PODKARPACIE. Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek” zaprasza na ZADUSZKI JAZZOWE – koncert zespołu: MACIEJ FORTUNA – SŁOWIAŃSKI. 23 października 2015 (piątek) – godz. 19.00. Szczegóły w rozwinięciu wiadomości.

WSTĘP: 45 zł/osoba

ZESPÓŁ WYSTĄPI W SKŁADZIE:
Maciej Fortuna (PL)- trąbka, elektronika, instrumenty różne ( eufonium, okaryna, fluegelhorn, piano fender rhodes )
Wojciech Świeca (PL)- gitara, elektronika
Marina Terlecka (UA)- bandura, śpiew
Alicja Fortuna (PL)- waltornia, śpiew
Andrzej Konieczny (PL)- perkusja, elektronika

Maciej Fortuna - Słowiański_1

O zespole
Zespół Macieja Fortuny to międzynarodowa formacja młodych artystów patrzących na muzykę inaczej niż poprzednie generacje. Dzięki związkom ze współczesną muzyką młodego pokolenia ich przekaz pozostaje świeży i komunikatywny. Receptą na komunikatywność stało się w tym przypadku całkowite przyzwolenie na różnorodność i łączenie stylistyk w obrębie jednego projektu. Dzięki tej zmianie muzyka zespołu stała się prawdziwie uniwersalna.

Tworząc dla zespołu poszczególne kompozycje Maciej Fortuna inspirował się głównie dziełem Lud Oskara Kolberga, aranżując na nowo spisane w jego księgach pieśni. Dzieło Kolberga do dnia dzisiejszego służy za niewyczerpane, a często i jedyne źródło wiedzy o kulturze muzycznej naszych przodków; przyczynia się także do odrodzenia różnych form kultury ludowej i jej przejawów.

Na program koncertu składają się zarówno najpiękniejsze pieśni wybrane przez Macieja Fortunę z 30 tomów dzieła Lud, jak i kompozycje własne, inspirowane znanymi motywami, głównie z Wielkopolski. Pojawiają się także pieśni innych kultur w instrumentalno-wokalnej interpretacji.

Biografia:
Maciej Fortuna – polski trębacz, kompozytor jazzowy i producent muzyczny. Urodził się 13 września 1982 roku w Lesznie. W roku 2008 uzyskał tytuł magistra nauk prawnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W 2010 roku ukończył z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Dwa lata później uzyskał stopień naukowy doktora sztuk muzycznych w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

W 2014 roku został uhonorowany Nagrodą Artystyczną Miasta Poznania przyznaną za wyjątkowe międzynarodowe osiągnięcia w obszarze współczesnej muzyki jazzowej potwierdzone uznaniem krytyków polskich i zagranicznych.

Jest jednym z najbardziej aktywnych polskich trębaczy jazzowych młodego pokolenia. Ma w swoim dorobku kilkanaście w pełni autorskich płyt, m.in.: Maciej Fortuna Quartet „Lost Keys”, Maciej Fortuna Trio: „Solar Ring”, „Sahjia” oraz „At Home”, a także albumy: „In The Small Hours”, „1”, „LIVE”, „Elektroakustyczna Transkrypcja Utworów Muzyki Filmowej Krzysztofa Pendereckiego”.

Koncertuje ze swoimi zespołami na całym świecie. Wciąż poszukuje nowych form wyrazu. Poza kreowaniem własnego języka muzycznej ekspresji i rozwijania palety brzmień Maciej Fortuna eksperymentuje z live electronics i elektronicznym przetwarzaniem dźwięku trąbki.
Obecnie wykłada jako adiunkt w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Prowadzi wydawnictwo Fortuna Music.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc.

Hotel**Restauracja „Jaś Wędrowniczek”
ul. Bieleckiego 8, Rymanów
tel.: 13 43 567 33, 603 364 444
www.jas-wedrowniczek.pl
e-mail: hotel@jas-wedrowniczek.pl

plakat_ZADUSZKImateriały nadesłane
20-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook