REKLAMA
REKLAMA

Krystyna Mazurówna z córką. Niecodzienne wydarzenie na scenie w sanockiej Szkole Muzycznej (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Niecodzienne wydarzenie miało miejsce w minioną niedzielę w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Wandy Kossakowej w Sanoku. W murach szkoły zagościł niezwykły duet Krystyna Mazurówna z córką Ernestine Bluteau, która specjalnie dla sanoczan zaprezentowała nadzwyczajny koncert fortepianowy.

Licznie przybyła publiczność w zadumie i ciszy wysłuchała m.in. utworów Mozarta oraz „Romans bez słów” Mendelssohna. Spotkanie odbyło się pod patronatem „Stowarzyszenia Krystyn Podkarpackich” na czele z Krystyną Leśniak-Moczuk oraz współudziale wicewojewody podkarpackiego Grażyny Borek. Specjalne podziękowania należą się także dyrektorowi prof. Andrzejowi Smolikowi, który zawsze z wielką przychylnością wspiera wszelkie inicjatywy mające na celu szerzenie ducha artyzmu wśród Sanoczan.

Po koncercie zakończonym bisami i gromkimi brawami prowadząca – Krystyna Mazurówna opowiedziała o swojej karierze i łączeniu jej z obowiązkami rodzinnymi oraz publikacjami książkowymi, które wyszły spod jej pióra w ostatnich latach. Zdradziła także, że obecnie powstaje kolejna, trzecia już opowieść o jej życiu i pracy. Bogatym dorobkiem zawodowym może się także poszczycić jej córka Ernestine, która po studiach w szkole baletowej oraz doświadczeniach aktorskich ukończyła studia z zakresu filozofii, by później poświęcić się w całości swojej największej pasji – muzyce.

Znakomita pianistka Ernestine Bluteau odbywała już solowe koncerty w Polsce w Podkowie Leśnej, we Wrocławiu i 2 tournee po Podkarpaciu i Małopolsce, gdzie koncertowała w 2012 roku w Rzeszowie, Mielcu, Hyżnem oraz w Dębnie. W 2014 roku dała trzy koncerty w Rzeszowie oraz w Wierzchosławicach. W 2015 roku w ramach trzeciego tournee koncertowała w Przemyślu, Bolestraszycach i Ustrzykach Dolnych.

materiał nadesłany

21-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)