REKLAMA
REKLAMA

Kwesta na sanockich cmentarzach. Pomóż w renowacji starych nagrobków

SANOK / PODKARPACIE. Zbliża się Święto Zmarłych. Stowarzyszenie Opieki nad Starymi Cmentarzami wzorem lat ubiegłych przeprowadzi kwestę na cmentarzu centralnym w Sanoku. Odbędzie się ona 31 października oraz 1 i 2 listopada 2015 r. Forma zbiórki od początku jest taka sama: skarbona ustawiana jest przed Domem Przedpogrzebowym. Czuwać przy niej będą harcerze oraz członkowie stowarzyszenia.

Ofiarodawcy pragnący wesprzeć stowarzyszenie w dziele ratowania zabytkowych nagrobków i grobowców na naszym cmentarzu, będą mogli wrzucić datki do tej właśnie skarbony. Mamy nadzieję, że sanoczanie i tym razem nas nie zawiodą – mówi Ewa Filip, prezes stowarzyszenia.

W planie jest bowiem renowacja dwóch nagrobków: Jana Porajewskiego (burmistrza w latach 1928/29) i Bronisława Stasickiego (zasłużonego duchownego rzymskokatolickiego). Obydwa obiekty są wpisane do Rejestru Zabytków i podlegają ochronie prawnej. Są usytuowane na cmentarzu przy ul. Rymanowskiej.

CAM00442

materiał nadesłany

28-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)