REKLAMA
REKLAMA

Maluchy poznawały pracę policjantów (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego brzozowskiej komendy odwiedzili przedszkolaków. Jak zawsze spotkanie z funkcjonariuszami sprawiło dzieciom wiele radości. Maluchy poprzez dobrą zabawę zapoznały się z tematyką bezpieczeństwa.

W minionym tygodniu policjanci ruchu drogowego z brzozowskiej komendy odpowiedzieli na zaproszenie przedszkolaków. W ramach tematyki „Pojazdy” mł.asp. Krzysztof Kwieciński i sierż. Łukasz Adamski zapoznali dzieci z pojazdem uprzywilejowanym oraz jego wyposażeniem. Każde dziecko miało możliwość obejrzeć radiowóz z bliska, a także wsiąść do niego.

Wprowadzając dzieci w temat ruchu drogowego, funkcjonariusze przypomnieli o najważniejszych zasadach bezpiecznego poruszenia się po drodze, o obowiązku korzystania z odblasków poza obszarem  zabudowanym, jak również przypomnieli o bezpiecznym podróżowaniu samochodem.

Ponadto mundurowi przybliżyli dzieciom pracę policjantów i omówili podstawowe zadania pełniących służbę na drodze. Dzieciaki z bliska obejrzały sprzęt służbowy i wyposażenie wykorzystywane w codziennej służbie. Przedszkolaki dowiedziały się, kiedy i w jakich okolicznościach policjanci korzystają z sygnałów świetlnych i dźwiękowych w samochodzie.

Dzięki temu spotkaniu dzieci poprzez zabawę poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa. Przedszkolaki podziękowały policjantom za odwiedziny.

źródło: KPP Brzozów

31-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)