REKLAMA
REKLAMA

Maluchy poznawały pracę policjantów (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Policjanci ruchu drogowego brzozowskiej komendy odwiedzili przedszkolaków. Jak zawsze spotkanie z funkcjonariuszami sprawiło dzieciom wiele radości. Maluchy poprzez dobrą zabawę zapoznały się z tematyką bezpieczeństwa.

W minionym tygodniu policjanci ruchu drogowego z brzozowskiej komendy odpowiedzieli na zaproszenie przedszkolaków. W ramach tematyki „Pojazdy” mł.asp. Krzysztof Kwieciński i sierż. Łukasz Adamski zapoznali dzieci z pojazdem uprzywilejowanym oraz jego wyposażeniem. Każde dziecko miało możliwość obejrzeć radiowóz z bliska, a także wsiąść do niego.

Wprowadzając dzieci w temat ruchu drogowego, funkcjonariusze przypomnieli o najważniejszych zasadach bezpiecznego poruszenia się po drodze, o obowiązku korzystania z odblasków poza obszarem  zabudowanym, jak również przypomnieli o bezpiecznym podróżowaniu samochodem.

Ponadto mundurowi przybliżyli dzieciom pracę policjantów i omówili podstawowe zadania pełniących służbę na drodze. Dzieciaki z bliska obejrzały sprzęt służbowy i wyposażenie wykorzystywane w codziennej służbie. Przedszkolaki dowiedziały się, kiedy i w jakich okolicznościach policjanci korzystają z sygnałów świetlnych i dźwiękowych w samochodzie.

Dzięki temu spotkaniu dzieci poprzez zabawę poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa. Przedszkolaki podziękowały policjantom za odwiedziny.

źródło: KPP Brzozów

31-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)