REKLAMA
REKLAMA

Pies Iron odnalazł zaginionego Czecha w Bieszczadach (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Funkcjonariusze SG z Czarnej – Górnej w trakcie prowadzonych działań kontrolnych pojazdów poruszających się tzw. Dużą Obwodnicą Bieszczadzką, wylegitymowali podróżującego samochodem 31-letniego obywatela Czech.

Po upływie dwóch dni, z Punktu kontaktowego w Kudowie-Zdroju, funkcjonariusze uzyskali informację, że mężczyzna ten jest poszukiwany w całej Europie jako osoba zaginiona. Szybko ustalono, że samochód ob. Czech stoi porzucony w miejscowości Ustrzyki Górne. W przeciągu kilku minut, funkcjonariusze SG z Ustrzyk Górnych wspólnie z Bieszczadzką Grupą GOPR rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Po upływie ponad 6 godzin, dzięki „nosowi” psa tropiącego SG „Iron”, poszukujący natrafili na ślady i odnaleźli zaginionego.

akcja

Akcja prowadzona była w bardzo trudnym bieszczadzkim terenie, w okolicy masywu górskiego „Szeroki Wierch” (1315 m n.p.m.). W tym czasie temperatura otoczenia spadła do minus 10 stopni Celsjusza.

Odnaleziony 31-letni mężczyzna był przemoczony, głodny oraz znajdował się w stanie poważnego wychłodzenia organizmu, dłuższy jego pobyt w takich warunkach groził śmiercią przez zamarznięcie.

Mężczyznę przetransportowano do Placówki SG w Ustrzykach Górnych, gdzie otrzymał pierwszą pomoc medyczną, mógł się tam też ogrzać i zjeść ciepły posiłek.

W trakcie rozmowy, Czech wyjaśnił, że chciał przez Bieszczady udać się na Ukrainę. Natomiast, z informacji przekazanych przez rodzinę odnalezionego wynika, że mężczyzna jest chorą osobą i pozostaje na leczeniu.

W konsekwencji, kolejna już prowadzona w Bieszczadach przez  Straż Graniczną i Bieszczadzką Grupę GOPR akcja poszukiwawcza – pozwoliła uniknąć niechybnej tragedii.

akcjrat26112015

materiał nadesłany

27-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)