REKLAMA
REKLAMA

Pies Iron odnalazł zaginionego Czecha w Bieszczadach (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Funkcjonariusze SG z Czarnej – Górnej w trakcie prowadzonych działań kontrolnych pojazdów poruszających się tzw. Dużą Obwodnicą Bieszczadzką, wylegitymowali podróżującego samochodem 31-letniego obywatela Czech.

Po upływie dwóch dni, z Punktu kontaktowego w Kudowie-Zdroju, funkcjonariusze uzyskali informację, że mężczyzna ten jest poszukiwany w całej Europie jako osoba zaginiona. Szybko ustalono, że samochód ob. Czech stoi porzucony w miejscowości Ustrzyki Górne. W przeciągu kilku minut, funkcjonariusze SG z Ustrzyk Górnych wspólnie z Bieszczadzką Grupą GOPR rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Po upływie ponad 6 godzin, dzięki „nosowi” psa tropiącego SG „Iron”, poszukujący natrafili na ślady i odnaleźli zaginionego.

akcja

Akcja prowadzona była w bardzo trudnym bieszczadzkim terenie, w okolicy masywu górskiego „Szeroki Wierch” (1315 m n.p.m.). W tym czasie temperatura otoczenia spadła do minus 10 stopni Celsjusza.

Odnaleziony 31-letni mężczyzna był przemoczony, głodny oraz znajdował się w stanie poważnego wychłodzenia organizmu, dłuższy jego pobyt w takich warunkach groził śmiercią przez zamarznięcie.

Mężczyznę przetransportowano do Placówki SG w Ustrzykach Górnych, gdzie otrzymał pierwszą pomoc medyczną, mógł się tam też ogrzać i zjeść ciepły posiłek.

W trakcie rozmowy, Czech wyjaśnił, że chciał przez Bieszczady udać się na Ukrainę. Natomiast, z informacji przekazanych przez rodzinę odnalezionego wynika, że mężczyzna jest chorą osobą i pozostaje na leczeniu.

W konsekwencji, kolejna już prowadzona w Bieszczadach przez  Straż Graniczną i Bieszczadzką Grupę GOPR akcja poszukiwawcza – pozwoliła uniknąć niechybnej tragedii.

akcjrat26112015

materiał nadesłany

27-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)