REKLAMA
REKLAMA

Młodzi Ekolodzy z Zagórza z laurami zwycięstwa w Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „Florek” (ZDJĘCIA)

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Dziesięcioosobowa reprezentacja Szkolnego Koła „Młodzi Ekolodzy z Zagórza” przebywała na Zlocie podsumowującym XXVI edycję Harcerskiej Ogólnopolskiej Akcji Ekologicznej „Florek”. Uczestniczyło w niej ponad 30 drużyn zuchowych, harcerskich i grup ekologów z całej Polski.

Na podsumowujący Zlot w Myczkowcach zaproszenie otrzymało 12 środowisk, w sumie na bazę „Berdo” przybyło ponad 140 osób, w tym nasi ekolodzy z Gimnazjum w Zagórzu, pod opieką Krystyny Witowicz i Ewy Bryły-Czech.

Na uroczystym apelu podsumowującym całoroczną akcję i wszystkie realizowane zadania zostały również ogłoszone wyniki konkursów. I tu spotkała nas miła niespodzianka – „Młodzi Ekolodzy z Zagórza” sięgnęli po najwyższe laury we wszystkich kategoriach konkursowych zdobywając I miejsce w XXVI edycji akcji, I miejsce w Konkursie drużynowym na najciekawszą ekspozycję prac i meldunków wykonaną podczas zlotu” oraz I miejsce w „Konkursie  na najciekawszą grę planszową o tematyce ekologicznej”.

es2

Program Zlotu był bardzo ciekawy i różnorodny. To były  trzy dni pełne wielu atrakcji!  Sztab  pracował całodobowo i profesjonalnie, nawet zamówił wakacyjną pogodę, byśmy mogli popływać łódką,  rowerkami wodnymi i wyruszyć na przepiękne okoliczne trasy wycieczkowe. Panie kucharki zadbały o smaczne i urozmaicone posiłki, zresztą pod okiem dietetyka mogliśmy samodzielnie przygotować zdrowe, smaczne, kolorowe i pełne witamin danie. Nocą, razem z naszym astronomem, spoglądaliśmy w gwiazdy, przyglądaliśmy  się planetom i oczywiście marzyliśmy.

es3

Uczestniczyliśmy również w warsztatach dziennikarskich prowadzonych przez Alicję Wosik pt. „Mała przygoda wielkim okiem kamery” i zajęciach z fotografii – dzięki temu każdy mógł spróbować swoich sił  i odkryć w sobie artystę fotografa. Hm. Magdalena Zgódko chwaliła wszystkich uczestników Zlotu Ekologów za  kreatywność, zdyscyplinowanie i uśmiech.

es4

Niestety, wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nasz pobyt na „Berdo” udokumentowaliśmy na zdjęciach, lecz nowe przyjaźnie, najpiękniejsze wspomnienia pozostaną w sercu i pamięci.

Pozdrawiamy serdecznie cały Sztab Akcji FLOREK

Młodzi Ekolodzy z Zagórza

źródło: materiały nadesłane

08-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)