REKLAMA
REKLAMA

NASZ PATRONAT: Biegi z klimatem, czyli sanocki Park Race (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Pierwsza taka impreza w mieście! Już w najbliższą niedzielę, 18 października na terenie Parku Miejskiego w Sanoku, zorganizowany zostanie event biegowy pod nazwą PARK RACE.

Start i meta zlokalizowane zostaną na Placu Harcerskim przy ulicy Mickiewicza. PARK RACE jest nowym trendem w biegach. Jest połączeniem biegania na twardej nawierzchni (asfalt, kostka brukowa) z biegiem po terenie. Sanocki Park Miejski co warto podkreślić, jest największym parkiem typu górskiego w Polsce z racji swojego górskiego charakteru, zajmujący powierzchnię ponad 10 ha.

Z racji swojego górskiego charakteru  jest idealny dla połączenia tych dwóch form biegania.

ZAPRASZAMY NA BIEG, ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ <– kliknij

bieg

Organizatorzy postarali się o elektroniczny pomiar czasu, co jest nowością w imprezach biegowych organizowanych dotychczas w Sanoku.

Dwa dystanse: 3 km oraz 6 km (dwa okrążenia), pozwalają każdemu wziąć udział w zawodach. Dystans trzech kilometrów dedykowany jest tym, którzy chcą spróbować swoich sił w rywalizacji z innymi uczestnikami, poznać smak biegu górskiego a przede wszystkim  na sportowo spędzić czas w niedzielne popołudnie.

Trasa długości sześciu kilometrów polecana jest tym, którzy już rekreacyjnie biegają czy  biegi uprawiają bardziej profesjonalnie.

Park Miejski w Sanoku ma swój klimat. Kto zna ten teren wie, że ukształtowanie terenu jest niepowtarzalne. Park miejski typu górskiego w samym centrum miasta to dodatkowy  argument, by wyjść z domu całą rodziną i wziąć udział w PARK RACE- biegu z klimatem!

Trasa biegu jest specyficzna dla tego terenu – mówi Maksymilian Drążek – koordynator projektu PARK Race, odpowiedzialny za projekt trasy, jej przygotowanie oraz sprawne przeprowadzenie eventu biegowego.  Około 60% trasy biegnie alejkami parkowymi, natomiast resztę stanowią odcinki terenowe i uprzedzam niekiedy bardzo sztywne podbiegi. Cieszę się, że tu w Sanoku ktoś ponad 100 lat temu zdecydował o zalesieniu Góry Parkowej z ponad stoma gatunkami drzew i krzewów. Dało to w obecnej formie niepowtarzalny charakter. Ze swojej strony zapraszam na bieg dorosłych, młodzież oraz najmłodszych. Każdy znajdzie dla siebie dystans i będzie mógł wziąć udział w sportowych zmaganiach”.

Biegi odbędą się w dniu 18 października 2015 r. Start imprezy o godzinie 12.00.

Miejsce: Park Miejski w Sanoku, start i meta: Plac Harcerski

Długości tras:
– „PARK RACE Sanok”: bieg górski na dystansach: 3 km oraz 6 km.
– bieg na dystansie 100 m dla dzieci do lat 5
– bieg na dystansie 200 m dla dzieci 6-7 lat
– bieg na dystansie 300 m dla dzieci 8-9 lat
– bieg na dystansie 400 m dla dzieci 10-11 lat
– bieg na dystansie 500 m dla dzieci 12-13 lat

Agenda PARK RACE

12.00-12.30 – początek imprezy, zapisy do biegów dzieci
12.30 – biegi dzieci  (po biegach – dekoracja)
12.30-13.45 – zapisy i potwierdzenia uczestnictwa w biegach na dystansach 3 km oraz 6 km
13.55 – Start Biegu Górskiego „PARK RACE” na dystansie 3 km
14.30 – Start Biegu Górskiego „PARK RACE” na dystansie 6 km(organizator zastrzega sobie możliwość wspólnego  startu obu dystansów)
15.30 – dekoracja zwycięzców

materiał nadesłany

16-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)