REKLAMA
REKLAMA

NASZ PATRONAT: ,,Sny i pejzaże” w Sanockim Domu Kultury

SANOK / PODKARPACIE. Sanocki Dom Kultury zaprasza na wystawę Mirosława Hawrylca ,,Sny i pejzaże”. Wernisaż wystawy już w sobotę, 28 listopada o godz. 16.00.

Mirosław Hawrylec
Autochtoniczny twórca zamieszkały w Mokrem (ur. 1960). Malarz samouk. Pierwszy obraz namalował w 1985 r. Potem były długotrwałe przerwy związane z różnymi życiowymi zakrętami. Ostatnio tworzy w swojej niewielkiej pracowni. Bierze udział w wystawach i konkursach. Eksponował swoje prace na „Festiwalu Filmu Karpackiego” oraz w konkursach „Karpackie Biennale Sztu-ki” i innych. Twórczością nawiązuje do kultury i religii lokalnych społeczności a jego malarstwo jest próbą uchwycenia świata, który przeminął oraz problemów dnia dzisiejszego.

W jego obrazach odnajdziemy sceny rodzajowe z życia dawnych (i obecnych) miesz-kańców Podkarpacia, pejzaże cerkiewne, bieszczadzkie krajobrazy, czy też architekturę podkarpackich miasteczek.

Twórczość Hawrylca jednak nie ogranicza się do problematyki regionalnej. Częste wy-jazdy do krajów skandynawskich zaowocowały serią pejzaży norweskich a refleksje egzystencjalne skłoniły do płócien o charakterze mistyczno-fantastycznym. Takie obrazy autor często widzi we śnie, stąd tytuł wystawy: „Sny i pejzaże”.

Obrazy często wyróżnia szczególny kontrast mroku i światła, obecność tzw. brudnych kolorów. To walka światła i ciemności, podobnie, jak dobra i zła.

hawrylec_zaproszenie_www

materiał nadesłany

25-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)