REKLAMA
REKLAMA

Natura porostów, porosty w naturze. PWSZ zaprasza na wykład

SANOK / PODKARPACIE. Naukowe Koło Fotografii Przyrodniczej FOTOsynteza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku serdecznie zaprasza przyrodników, fotografów oraz wszystkich chętnych do udziału w spotkaniu koła, które uświetni wykład prof. dr hab. Wiesława Fałtynowicza pt.: „Natura porostów, porosty w naturze”.

Wykład odbędzie się 7 listopada 2015 r. o godz. 15:30 w auli Instytutu Gospodarki Rolnej i Leśnej PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku, ul. Mickiewicza 21, budynek F.

Prof. dr hab. Wiesław Fałtynowicz jest kierownikiem Zakładu Botaniki Uniwersytetu Wrocławskiego, znanym biologiem, botanikiem,  specjalizującym się w lichenologii i ekologii roślin oraz autorem wielu publikacji krajowych i zagranicznych o tematyce związanej z ekologią, geografią, florystyką, zagrożeniami i ochroną porostów, florystyką i fitosocjologią roślin naczyniowych, ochroną przyrody, a także monitoringiem biologicznym. Jest członkiem licznych towarzystw naukowych takich jak: Polskie Towarzystwo Botaniczne, British Lichen Society, Bryologicko-Lichenologické Sekce České Botanické Společnosti, Gdańskie Towarzystwa Naukowe, Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Gdyni, Suwalsko-Augustowskie Towarzystwo Naukowe. Ponadto był zastępcą przewodniczącego Komitetu Ochrony Przyrody przy Wydziale II – Nauk Przyrodniczych Polskiej Akademii Nauk. Przebywał także na licznych stażach naukowych zagranicą w Niemczech: Uniwersytet w Greifswaldzie, Uniwersytet w Bremen , Estonii: Uniwersytet w Tallinnie, Słowacji: Slovak Academy of Sciences w Bratysławie, Rosji: Wisztyniecki zapovednik , Uniwersytet w Tomsku, Czechach: Uniwersytet w Ostrawie.

Zaproszenie

materiał nadesłany

28-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym: