REKLAMA
REKLAMA

Nie rekordowy, ale bardzo udany. Z parkingu skorzystało ponad pół tysiąca kierowców

SANOK / PODKARPACIE. Podczas ostatniego weekendu, kierowcy chętnie korzystali z parkingu wielopoziomowego w Sanoku. Średnio na godzinę swój pojazd pozostawiało na nim 17 zmotoryzowanych. To zdecydowanie więcej od średniej ogólnej, która do na co dzień wynosi około 9 kierowców.

Darmowy weekend na parkingu wielopoziomowym w Sanoku zdecydowanie przyniósł zamierzony efekt, w postaci zwiększonej liczby pozostawionych na nim pojazdów. W sobotę (15 bm.) SPGM odnotował 260 wjazdów. W niedziele (16 bm.) było jeszcze lepiej, bo 284 wjazdy. W sumie przez dwa dni parking służył 544 kierowcom.

parking

Generalnie darmowe niedziele na parkingu cieszą się coraz większą popularnością. Podczas pierwszej darmowej niedzieli sierpnia (2 bm.) z parkingu skorzystało 186 kierowców. Z kolejnej (9 bm.) 218.

Każdy z tych wyników jest lepszy od średniej z płatnych niedziel lipca tego roku i sierpniowych niedziel roku ubiegłego, kiedy ilość wjazdów nie przekroczyła liczby 150. Biorąc pod uwagę trzy darmowe niedziele i ostatnia sobotę, średnia wynosi 237 wjazdów.

Wzrost obserwujemy jeżeli chodzi o dni bezpłatnego parkowania. Aby każdego dnia ruch był porównywalny Urząd Miasta wraz z SPGM pracują nad udogodnieniami. Wprowadzono ruch jednokierunkowy i dodatkowo oznakowano poziomy. Kusić mają ponadto atrakcyjne ceny karnetów, które ustalono na poziomie 70 zł miesięcznie.

Parking wielopoziomowy w Sanoku jest czynny codziennie w godzinach od 6.00 do 22.00.

red.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Parking wielopoziomowy przynosi straty. Możliwy zwrot dotacji (FILM)

18-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)