REKLAMA
REKLAMA

Nie rekordowy, ale bardzo udany. Z parkingu skorzystało ponad pół tysiąca kierowców

SANOK / PODKARPACIE. Podczas ostatniego weekendu, kierowcy chętnie korzystali z parkingu wielopoziomowego w Sanoku. Średnio na godzinę swój pojazd pozostawiało na nim 17 zmotoryzowanych. To zdecydowanie więcej od średniej ogólnej, która do na co dzień wynosi około 9 kierowców.

Darmowy weekend na parkingu wielopoziomowym w Sanoku zdecydowanie przyniósł zamierzony efekt, w postaci zwiększonej liczby pozostawionych na nim pojazdów. W sobotę (15 bm.) SPGM odnotował 260 wjazdów. W niedziele (16 bm.) było jeszcze lepiej, bo 284 wjazdy. W sumie przez dwa dni parking służył 544 kierowcom.

parking

Generalnie darmowe niedziele na parkingu cieszą się coraz większą popularnością. Podczas pierwszej darmowej niedzieli sierpnia (2 bm.) z parkingu skorzystało 186 kierowców. Z kolejnej (9 bm.) 218.

Każdy z tych wyników jest lepszy od średniej z płatnych niedziel lipca tego roku i sierpniowych niedziel roku ubiegłego, kiedy ilość wjazdów nie przekroczyła liczby 150. Biorąc pod uwagę trzy darmowe niedziele i ostatnia sobotę, średnia wynosi 237 wjazdów.

Wzrost obserwujemy jeżeli chodzi o dni bezpłatnego parkowania. Aby każdego dnia ruch był porównywalny Urząd Miasta wraz z SPGM pracują nad udogodnieniami. Wprowadzono ruch jednokierunkowy i dodatkowo oznakowano poziomy. Kusić mają ponadto atrakcyjne ceny karnetów, które ustalono na poziomie 70 zł miesięcznie.

Parking wielopoziomowy w Sanoku jest czynny codziennie w godzinach od 6.00 do 22.00.

red.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Parking wielopoziomowy przynosi straty. Możliwy zwrot dotacji (FILM)

18-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)