REKLAMA
REKLAMA

,,Niech spoczywają w pokoju, choć nieraz na ziemi obcej”. Obchody rocznicowe Zbrodni Katyńskiej w Trepczy (ZDJĘCIA)

GMINA SANOK: We wtorek 14 kwietnia br. o godz. 12.00 w Trepczy odbyły się tradycyjne już uroczystości związane z 75. Rocznicą Zbrodni Katyńskiej oraz 5. Rocznicą Katastrofy Lotniczej pod Smoleńskiem.

„Dla tych, którzy odeszli, co zaginęli bez wieści, dla tych, którzy byli nam bliscy, niech spoczywają w pokoju, choć nieraz na ziemi obcej…”

Głównym punktem uroczystości była modlitwa za Ojczyznę odprawiona przez księdza Piotra Rymarowicza z Trepczy. Na terenie parku „Kwitnąca Akacja” w intencji zamordowanych w lesie katyńskim obywateli polskich przez radziecką policję NKWD oraz w intencji 96. ofiar katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku na czele z parą prezydencką wspólnie modliły się dzieci i młodzież wraz z nauczycielami miejscowego Zespołu Szkół, mieszkańcy Trepczy oraz Anna Hałas, Wójt Gminy Sanok oraz Paweł Wdowiak, Sekretarz Gminy.

Po zakończeniu mszy Pani Wójt wraz z Sekretarzem oraz młodzież szkolna z Trepczy złożyli kwiaty oraz zapalili znicze przy Krzyżu Katyńskim.

Młodzież przypomniała historię tragicznych wydarzeń z 1940 i 2010 roku, przedstawiając okolicznościowy program słowno-muzyczny.

materiał nadesłany

15-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)