REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy muzycy znów na podium. Podbijają także Internet (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Uczniowie sanockiej Szkoły Muzycznej rozsławiają Sanok na cały świat, co udowodnili już niejednokrotnie. Sanoccy muzycy po raz kolejny podbili nie tylko międzynarodową scenę muzyczną, ale także Internet.

Kolejny sukces Michała Krajewskiego
Michał Krajewski, uczeń Społecznej Szkoły Muzycznej II st. w klasie akordeonu Andrzeja Smolika, bardzo dobrze zaprezentował się w XV Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowej Muzyki Rozrywkowej i Popularnej „Concertina 2015” w Giżycku.

Michał Krajewski

Na zdj. Michał Krajewski

W tym największym w Polsce Konkursie poświęconym muzyce rozrywkowej zdobył III nagrodę w kategorii średnich szkół muzycznych, potwierdzając kolejny raz przynależność do ścisłej krajowej czołówki w tym gatunku muzyki. Konkursowe prezentacje oceniło Jury pod przewodnictwem dr Piotra Chołołowicza z Akademii Muzycznej w Katowicach, zaś w ramach imprez towarzyszących wystąpił m. in. słynny Marcin Wyrostek.

dyplomy


Aktualnie trwa 6 edycja Międzynarodowego Konkursu Internetowego – Internet Music Competition – w Belgradzie (Serbia). Rozstrzygnięcia zapadły ostatnio w kategorii zespołów kameralnych oraz fortepianu. Tradycyjnie znakomicie wypadli uczniowie Sanockiej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku.

Wśród zespołów kameralnych I miejsce zdobyło String Trio w składzie: Zuzanna Dulęba, Maria Korzeniowska i Karol Wiciński, prowadzony przez dr Iwonę Bodziak, Grażynę Dziok i Mariusza Tobiasiewicza. Zespół wysłał na konkurs nagranie video utworów François de Fossa i Manuela de Falli.

string trio 2015

Na zdj. String Trio, od lewej: Zuzanna Dulęba, Karol Wiciński, Maria Korzeniowska

W grupie fortepianu rewelacyjnie spisał się Bartosz Jarosz, uczeń Oksany Drozdowskiej, który brał udział w kategorii VI do 12 lat, uzyskując za swoje nagranie notę marzeń – 99 pkt. na 100 możliwych – była to druga punktacja wśród 200 uczestników w kategorii I – V oraz czwarta punktacja ogółem na 320 uczestników konkursu, licząc uczniów szkół średnich, studentów i absolwentów. Tak wysoko zostały ocenione utwory:  R. Glier – Melodia op.99 i M. Rakow – Scherzo w wykonaniu małego Bartka. II miejsce w kat. XI – do lat 18 uzyskał Michał Bednarz, uczeń Janusza Ostrowskiego, który wykonał utwory L. v Beethovena i F. Mendelssohna.

Bartosz Jarosz

Na zdj. Bartosz Jarosz

Video – nagrania były oceniane przez wybitnych specjalistów z różnych krajów, a można je posłuchać na stronie konkursu – www.musiccompetition.eu wybierając odpowiednio: uczestnik, instrument, kategoria.

Zobacz także: Sanoczanie podbili wrocławską scenę muzyczną

Złota passa sanockich muzyków trwa!

Sanoccy muzycy na podium podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Fortepianowej (ZDJĘCIA)

materiał nadesłany

15-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)