REKLAMA
REKLAMA

Nielegalnie na Zachód. Rodzina z 7 miesięcznym dzieckiem zatrzymana na granicy

KROŚCIENKO / PODKARPACIE. 5 – osobową rodzinę nielegalnych imigrantów zatrzymali na początku tego tygodnia funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krościenku.

Rodzina to małżeństwo: kobieta – obywatelka Armenii w wieku 25 lat, mężczyzna – obywatel Ukrainy 31 lat i trójka ich dzieci – chłopcy urodzeni na Ukrainie w wieku  5 lat, 3 lata i najmłodszy 7 – miesięczny chłopczyk.

mainmini_6a121804e97cfe2f848856b17ed196e4Zieloną granice przekroczyli niedaleko od drogowego przejścia granicznego w Krościenku. Rodzina miała przy sobie bagaż z najpotrzebniejszymi rzeczami (odzież, telefony komórkowe itp.) oraz niewielkie środki finansowe. Wszyscy byli w dobrym stanie zdrowia, wezwany lekarz potwierdził, że rodzina a przede wszystkim dzieci nie wymagają opieki lekarskiej. Nic też nie wskazywało aby długo przebywali w lesie. Funkcjonariusze Straży Granicznej z Krościenka zapewnili rodzinie posiłki a dla dzieci przywieźli zabawki.

Podczas złożonych wyjaśnień imigranci powiedzieli, że ze Lwowa pod ukraińsko – polska granice przyjechali taksówka a następnie pieszo przeszli na stronę polską. Planowali dostać się do Niemiec i tam poszukać pracy.

Decyzją Sąd Rejonowego w Lesku cała rodzina została umieszczona w dniu 1 września w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białej Podlaskiej.

 

BOSG

04-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)