REKLAMA
REKLAMA

Nietrzeźwy kierowca i pijana 15-latka

POWIAT LESKI / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali w Solinie nietrzeźwego kierowcę bmw. Kierujący nie stosował się do znaku zakaz ruchu, co było bezpośrednim powodem kontroli.  W trakcie interwencji okazało się, że pasażerką jest nietrzeźwa 15-latka.

Do zdarzenia doszło nocna porą w Solinie. Policjanci zauważyli kierowcę bmw jak wjeżdża w drogę, gdzie obowiązuje zakaz ruchu a następnie prowadzi samochód zygzakiem. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej funkcjonariusze przebadali 23-letniego mieszkańca  Leska. Urządzenie wykazało blisko jeden promil alkoholu. Pasażerka pojazdu nie miała zapiętych pasów wiec policjanci podjęli wobec niej czynności służbowe, w trakcie których okazało się, że jest to 15-letnia mieszkanka Leska. Od dziewczyny była wyczuwalna woń alkoholu. Na miejsce wezwano matkę dziewczyny, która po przybyciu zażądała przebadania córki na stan trzeźwości. 15-latka miała ponad promil alkoholu w organizmie.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa. 15-latka odpowie za swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i utrata prawa jazdy.

KPP Lesko
foto: archiwum Esanok.pl

31-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)