REKLAMA
REKLAMA

Z modlitwą i przesłaniem pokoju

TREPCZA / PODKARPACIE. Mimo zawartych umów pokojowych, wciąż dochodzi do krwawych walk na wschodzie Ukrainy, a w świecie nie brakuje wielu punktów zapalnych, gdzie codziennie giną niewinni ludzie, zwłaszcza dzieci.

Początek nowego roku szkolnego 2015/2016 staje się dla uczniów Zespołu Szkół w Trepczy szczególną okazją do refleksji i modlitwy o pokój. Dzieci z najmłodszych klas wypuszczą gołębie z przesłaniem pokoju na poszczególnych kontynentach. Przy Pomniku Niepodległości zapalone zostaną światła pamięci i wspomniane będą ofiary ostatnich wojen. Uroczystości te poprzedzi Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego odprawiana w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w najbliższy wtorek 1 września br. o godz. 8:00.

Do udziału we wspólnej modlitwie serdecznie zapraszamy Rodziców oraz Babcie i Dziadków

1 września br. mija 76 lat od wybuchu II wojny światowej. 101 lat temu latem 1914 roku w różnych miejscach Europy formowały się fronty I wojny światowej. Wzniesione przez Austriaków cmentarze wojenne kryją tajemnice krwawych walk na Tereniu Beskidu Niskiego i Pogórza min. pod Gorlicami czy o Twierdzę „Przemyśl”.

Ślady początku II wojny światowej na naszych terenach w to przede wszystkim bohaterska postawa obrońców Bykowiec z por. Marianem Zarembą na czele. Warto pamiętać, że jedną z pierwszych ofiar II wojny światowej był syn Ziemi Sanockiej pochodzący z Jaćmierza st. szereg. Wojciech Najsarek, odbywający służbę na słynnym Westerplatte. Jego śmierć przy budce kolejowej została uwieczniona w znanym filmie o tym samym tytule.

1

AS

31-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)