REKLAMA
REKLAMA

Nowe życie stadionu przy Stróżowskiej. „Mamy głowy pełne pomysłów” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 5 hektarów gruntu, z boiskiem piłkarskim, bieżnią i budynkiem przy ulicy Stróżowskiej ma nowego właściciela. W połowie maja teren stał się własnością państwa Wiesławy i Jerzego Domaradzkich. Jak deklaruje prezes LKS-u Pisarowce, całość ma otrzymać „nowe życie”.

– Na pewno nie zrezygnujemy z boiska piłkarskiego i bieżni, z której sanoczanie będą mogli korzystać bezpłatnie. Oprócz tego mamy wiele pomysłów jak zagospodarować ten teren. Korty tenisowe, kręgielnia, ścianka wspinaczkowa, squash, trasy do nordic walking, klub fitness, sala tańca na całoroczne dancingi. Mamy głowy pełną pomysłów – mówi z nieukrytą radością w imieniu własnym oraz żony Jerzy Domaradzki.

Skąd pojawił się pomysł zakupu terenów?
– Z Sanokiem jestem związany od lat. Obecny sezon, zespół LKS-u Pisarowce trenował na tym stadionie. Gdy go porządkowaliśmy, a następnie kilka razy w tygodniu spotykaliśmy się na treningach… Miejsce samo mnie urzekło – zdradza nasz rozmówca.

Są pierwsze konkretne propozycje wykorzystania terenów. Planowane jest organizowanie koncertów plenerowych. Pierwszy z nich, na otwarcie wakacji już 27 czerwca. Gwiazdą wieczoru popularna piosenkarka Doda. Organizatorzy koncertu pracują intensywnie nad urozmaiceniem programu imprezy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że tego dnia w Sanoku gościć może Tomasz Rząsa, były reprezentant Polski w piłce nożnej. Piłkarscy kibice mogą również liczyć na koszulki wraz z autografami, świeżo upieczonych mistrzów Polski z Poznania.

Realizowana inwestycja, choć komercyjna ma służyć także mieszkańcom Sanoka oraz turystom. Czy nowy inwestor może liczyć na pomoc miasta?
– Miasto zadeklarowało pomoc w sprawach organizacyjnych. Finansowo musimy liczyć na razie tylko na siebie – informuje Jerzy Domaradzki.

Będą dwie drużyny seniorskie w Sanoku
LKS ma od kolejnego sezonu wrócić do Pisarowiec, na własny wyremontowany stadion. Co nie znaczy, że z boiska przy Stróżowskiej nie będą korzystać piłkarze. Jerzy Domaradzki rozważa możliwość zgłoszenia do rozgrywek drugiej seniorskiej drużyny piłkarskiej w Sanoku.
Od najbliższego sezonu, w klasie A ma występować KS Eko-Ball Stal Sanok. Nowa drużyna zaczynałaby start od C klasy.
– Na jednym z portali społecznościowych, zapytałem czy są chętni do gry w klasie C. Czy się uda? Zobaczymy. Jestem dobrej myśli. A później, szczebelek po szczebelku, chcemy piąć się w górę – podkreśla nowy właściciel Stróżowskiej.

red.

ZOBACZ TAKŻE:
Wembley czy Camp Nou tam nie będzie, ale przynajmniej jest czysto i schludnie (ZDJĘCIA)

Seniorska piłka nożna wraca do Sanoka! Nazwa drużyny: KS Ekoball Stal Sanok

12-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)