REKLAMA
REKLAMA

O bezpieczeństwie w sieci oraz nieuleganiu nałogom podczas spotkania policjantów z młodzieżą

KOMAŃCZA / PODKARPACIE. Policjanci z zespołu ds. nieletnich odwiedzili w środę młodzież z Zespołu Szkół w Komańczy. Podczas wizyty prowadzili pogadankę na temat odpowiedzialności prawnej. Poruszali również zagadnienia związane z profilaktyką alkoholizmu oraz narkomanii.

Głównym celem spotkania było promowanie bezpieczeństwa i prawidłowych zachowań.

Policjanci realizując programy prewencyjne prowadzą w szkołach i placówkach oświatowych pogadanki, których głównym celem jest zwiększanie świadomości prawno -wiktymologicznej młodzieży. Jedno z takich spotkań odbyło się wczoraj w Zespole Szkół w Komańczy.

W trakcie pogadanki funkcjonariusze przekazali uczniom informacje na temat odpowiedzialności karnej. Omówili także zagadnienia profilaktyczne związane ze zwalczaniem alkoholizmu, narkomanii oraz uzależnień od innych używek. Uwrażliwiali ich na niesienie pomocy osobom, które padły ofiarą przestępstwa. Mówili o zjawisku przemocy i negatywnych skutkach jej stosowania. Podawali przykłady ryzykownych zachowań oraz informowali o konsekwencjach prawnych postępowania niezgodnego z obowiązującymi przepisami prawa i normami społecznymi. Przekazywali informacje na temat jak bezpiecznie postępować, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Nie zabrakło także informacji na temat bezpieczeństwa w sieci.

Działania służą temu, by zwiększyć świadomość prawną i bezpieczeństwo młodzieży.

komańcza
źródło: KPP Sanok

17-04-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)