REKLAMA
REKLAMA

O maturę i opatrzność. Sanocka młodzież modliła się na Jasnej Górze (ZDJĘCIA)

CZĘSTOCHOWA. Sanoczanie, którzy przystąpią do egzaminu dojrzałości w maju 2016 roku, ubiegłą sobotę spędzili w Częstochowie. Wysłuchali specjalnej konferencji, wzięli udział w drodze krzyżowej i Mszy Świętej. – Matura to bardzo ważne wydarzenie, które zaważy o naszej przyszłości. Warto powierzyć się Bogu – tłumaczy jedna z uczestniczek.

Pielgrzymka rozpoczęła się zawiązaniem wspólnoty w Bazylice Jasnogórskiej. Maturzyści mieli czas na integrację z innymi grupami, które z całej Polski przybyły tego dnia do Częstochowy. – Mogliśmy wtedy zrozumieć sens pielgrzymki – mówi Adela Kamińska, uczennica 2 LO w Sanoku.

Następnie konferencję wygłosił ks. Marek, który opowiadał młodzieży o działaniu Ducha Świętego w życiu każdego człowieka. Ważnym punktem sobotniej pielgrzymki była droga krzyżowa zorganizowana na wałach Jasnej Góry. – Był to czas refleksji i zastanowienia się nad swoim duchowym życiem – wyznaje nasza rozmówczyni.

Przed Apelem Jasnogórskim maturzyści mieli godzinną przerwę. – Wszędzie widać było młodych, uśmiechniętych ludzi, którzy nawiązywali ze sobą kontakt – dodaje Adela.

O 21:00 przyszedł czas na Apel Jasnogórski przed Cudownym Obrazem. Na zakończenie pielgrzymki uczniowie sanockich ogólniaków wzięli udział w Eucharystii, którą o godzinie 22:30 rozpoczął ks. Abp Józef Michalik. – Jasna Góra to jedno z najwspanialszych miejsc przede wszystkim dlatego, że jest tam nasza Matka, która wyprasza u Syna to, o co ją prosimy. Matura to bardzo ważne wydarzenie, od którego zależy nasza przyszłość. Zawierzenie się Matce Bożej to oddanie Jej całego życia, ale też zostawienie trosk i niepokojów. Dlatego pielgrzymka maturzystów jest taka ważna. Oddając się Maryi wierzymy, że przez życie nie będziemy szli sami, tylko razem z Nią – podsumowuje uczennica 2 LO, Adela Kamińska.

zdjęcia: Ewa Błyskal

 


05-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)