REKLAMA
REKLAMA

Derby Podkarpacia dla Sanoka. Młodzicy TSV gromią Krosno i Jasło

KROSNO / PODKARPACIE. Pierwszy sprawdzian młodzików TSV TG Sokół Sanok zaliczony na piątkę z plusem. Podopieczni Macieja Wiśniowskiego na turnieju rozegranym w Krośnie pokonali gospodarzy, a także nie dali szans rówieśnikom z Jasła, zajmując ostatecznie pierwsze miejsce.

Zespół prowadzony przez Macieja Wiśniowskiego złożony jest z chłopców urodzonych w rocznikach 2001 – 2003. Swoją przygodę z siatkówką rozpoczęli we wrześniu ubiegłego roku. W minioną sobotę rozegrali pierwsze zawody przed zbliżającym się sezonem. Lepszej inauguracji nikt nie mógł sobie wymarzyć. Sanoczanie zwyciężyli w turnieju, nie tracąc ani jednego seta.
Wyniki:
TSV TG SOKÓŁ SANOK – MKS MOSiR JASŁO 3-0 (24,17,12)
KARPATY KROSNO – MKS MOSiR JASŁO 2-1 (-26,19,13)
TSV TG SOKÓŁ SANOK –  KARPATY KROSNO 2-0 (18,17)
Zadowolenia z postawy swoich zawodników nie krył po turnieju Maciej Wiśniowski. Dla większości chłopców był to meczowy debiut i dało się to odczuć w pierwszym secie wygranego na przewagi meczu z Jasłem. Później z każdą piłką było już coraz lepiej. Trema ustąpiła, pojawił się uśmiech na twarzach zawodników i ręce przestały się trząść. Dobre przyjęcie, o które zadbali bracia Bodziakowie i Rafał Marciniak pozwoliły spokojnie rozgrywać piłkę, a mocna agresywna zagrywka Kuby Kaczmarskiego i Kuby Mandzelowskiego pozwoliła na odrzucenie od siatki wysokich zawodników Jasła. Również w drugim meczu z gospodarzami turnieju agresywna zagrywka pozwoliła nam na wykorzystanie kilku kontr i sięgnięcie po zwycięstwo w całym turnieju. Cieszy fakt, że udało się kilkukrotnie zablokować przeciwnika i wyprowadzić kilka ataków z krótkiej, co w tak młodym wieku i na takim poziomie nie zdarza się zbyt często. Czeka nas jeszcze dużo pracy, aby wszystkie elementy tzw. siatkarskiego rzemiosła zaczęły ze sobą współgrać, ale przy tak dużym zaangażowaniu na treningach jestem dobrej myśli – skomentował trener.
Skład TSV TG SOKÓŁ SANOK: Bodziak Damian, Bodziak Dominik, Marciniak Rafał, Kaczmarski Jakub, Mandzelowski Jakub, Kondrat Kacper, Kwiatkowski Sebastian, Matuła Mikołaj, Kozak Szymon, Stabryła Szymon, Bryndza Szymon, Pajęcki Kacper, Florek Kamil, Pisiak Kamil.
Podkarpacka liga młodzików startuje 25.10.2015. Pierwszy pojedynek TSV w niedzielę o godz. 10:00. Rywalami młodych sanoczan będą drużyny z Krosna i Stalowej Woli.
Zarząd TSV przypomina również, że trwa nabór chłopców z rocznika 2003-2006 do szkółki siatkarskiej TSV TG SOKÓŁ. Zapisy i szczegółowe informacje pod nr tel. 518602167 oraz adresem e-mail: sanoksiatka@gmail.com
bodziaki

foto: materiał nadesłany

05-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)