REKLAMA
REKLAMA

„Oczekując na radosne ALLELUJA!” – finał konkursu (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Tuż przed Niedzielą Palmową w już trwającej atmosferze oczekiwania na Święta Wielkanocne w Filii Przedszkola nr 1 w dzielnicy Dąbrówka miał miejsce uroczysty finał konkursu plastycznego „Oczekując na radosne Alleluja!”, który po raz siódmy zorganizowały Filie nr 1 i 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku.

Konkurs polegał na wykonaniu pisanki, palmy wielkanocnej lub kartki świątecznej. W konkursie udział wzięło prawie 300 uczestników z Sanoka i okolic: Zagórza, Komańczy, Nowego Łupkowa, Mokrego, Bukowska i Wolicy.

Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród poprzedziły występy „zerówkowiczów” tamtejszego przedszkola, którzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki o wiośnie, radości i polskich tradycjach Świąt Wielkanocnych. Do obrzędów wielkanocnych należy wiele symboli, które w tradycji religijnej i ludowej przetrwały wieki, dzięki przekazowi z „pokolenia na pokolenie”.

O tradycji tworzenia kartek świątecznych i wysyłania ich do rodziny, przyjaciół i znajomych opowiadała i zaprezentowała swój warsztat pracy zaproszona na konkurs Janina Menio, emerytka z Sanoka. Uczestnicy spotkania mogli zobaczyć jak z kolorowego papieru, kleju, nożyczek, szablonów i dodatków z pasmanterii, powstają piękne,o zadziwiającym uroku kartki świąteczne. Pani Janina nie wyobraża sobie świąt w polskiej tradycji bez składania sobie życzeń właśnie w ten sposób. Pocztówki Pani Janiny można podziwiać, a nawet kupić na corocznych wystawach organizowanych w Sanockim Klubie Górnika. Kartki świąteczne przez nią wykonane znane są nie tylko w Polsce ale także poza granicami. Warto dodać, że za pośrednictwem organizatora konkursów bibliotecznych takie kartki z życzeniami wysyłane są do Watykanu, Lwowa i sponsorów nagród konkursowych.

Po wprowadzeniu w świąteczny nastrój organizatorzy ogłosili wyniki konkursu i w obecności przybyłych konkursowiczów i gości: Ireny Penar z Urzędu Miasta, Zuzanny Górka-Oryszczak z Gminy Sanok, Elżbiety Ziajka, dyrektor Przedszkola nr 1, Stanisławy Skwarcan z TPD, Barbary Milczanowskiej ze Stowarzyszenia Pomoc Rodzinie im. św. ks. Zygmunta Gorazdowskiego oraz Heleny Rojek ze Stowarzyszenia „Salutaris” i wolontariuszy z PCW nastąpiło wręczenie nagród przez Leszka Puchałę, dyrektora MBP w Sanoku.  Nagrody zostały przyznane we wszystkich kategoriach wiekowych i plastycznych. Dzięki hojności i życzliwości sponsorów nagrody otrzymało ponad 120 uczestników. Przyznano 1., 2., i 3. miejsca oraz wyróżnienia.

1. miejsce zdobyli:

W kategorii – pisanka – nagrodzono:

– W grupie przedszkolaków z Oddziałów „O”: Filia Przedszkola nr 1 w dzielnicy Dąbrówka i Maja Raś z SP nr 3,

– Ze Szkół Podstawowych, klasy I-III: Grupa I Świetlicy, Filip Gudowski, Karolina Kaczmarska, Gabriel Korzeniowski, Kaja Święch i Elwira Żuchowska z SP nr 1, Krzysztof Wójcicki z SP nr 3, Paulina Doskowska i Milena Załączkowska z SP nr 7 oraz Dawid Kościółek z SP Mokre.

– Ze Szkół Podstawowych, klasy IV-VI: Karina Dymnicka, Izabela Jarosz, Patryk Raczkowski, Magdalena Zioło i Julia Żuchowska z SP nr 1, Aleksandra Kocaj z SP nr 3, Aleksandra Marszałek i Klasa VI z SP nr 6, Jan Dołżycki, Natalia Dołżycka, Jakub Rudnicki z SP Komańcza, Sabina Kościółek z SP Mokre, Roksana Łysak z SP Nowy Łupków.

– Z Gimnazjum: klasa III Gu SOSW w Sanoku.

– Wśród dorosłych: Katarzyna Bednarz z Sanoka, Ryszard Makaryk i Ryszard Tokarz z ŚDS w Wolicy.

W kategorii – kartka świąteczna – nagrodzono:

– W grupie przedszkolaków z Oddziałów „O”: Filia Przedszkola nr 1, Grupa V z Przedszkola nr 2, Grupa VI i VII z Przedszkola nr 4, Zuzanna Łuszcz i Liliana Wolańska z Bukowska oraz Szymon Dobrowolski z Mokrego.

– Ze Szkół Podstawowych, klasy I-III: Emilia Niżnik z SP nr 1,Karolina Brewka z SP nr 3, Amelia Tretowicz i Antonina Wdowiak z SP nr 7.

– Ze Szkół Podstawowych, klasy IV-VI: Natalia Kozak, Szymon Kozak, Laura Sobolak z SP nr 1, Dawid Kubowicz z SP nr 2, Jagoda Jadczyszyn z SP nr 3, Oliwia Łyko, Oliwer Włodarek, Paweł Sobolak z SP Komańcza.

– Z Gimnazjum – Klasa I,II Gu  i Internat SOSW w Sanoku.

– Wśród dorosłych: Agnieszka Tymcio, Mieczysław Wesoły z WTZ przy ul. Robotniczej, Justyna Krzywińska z ŚDS w Wolicy, Elżbieta Mroczek, Mateusz Ruśniak z ŚDS z Zagórzu.

W kategorii – palma wielkanocna – nagrodzono:

– W grupie przedszkolaków z Oddziałów „O”: Paulina Langenfeld z Przedszkola nr 4, Grupa IV z Przedszkola nr 3.

– Ze Szkół Podstawowych: Anna Chmura z SP nr 1.

Wszyscy uczestnicy konkursu z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Robotniczej, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego (szkoła i internat) oraz ŚDS w Wolicy i Zagórzu zostali nagrodzeni. Z prac konkursowych została zorganizowana wystawa a po zakończeniu imprezy finałowej, prace zostały przekazane na cele dobroczynne, m.in. do PCW w Sanoku.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom konkursu gratulujemy, a rodzicom, wychowawcom i katechetom dziękujemy za życzliwość i współpracę.

Halina Martowicz

źródło: materiały nadesłane

30-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)