REKLAMA
REKLAMA

Odblaskowe przedszkolaki (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu policjant z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii przeprowadził z dziećmi zajęcia w sanockiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w ramach „ Klubu Bezpiecznej Sowy” pt.”Odblaskowe Przedszkolaki”.

„Odblaskowe przedszkolaki” to akcja, której inicjatorem jest sanocka Biblioteka Pedagogiczna w ramach „Klubu Bezpiecznej Sowy”. Celem działań jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa pieszych poruszających się w obszarze niezabudowanym po zmierzchu, jak również zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem dzieci. Zwiększenie świadomości najmłodszych uczestników ruchu drogowego przyczyni się do ich bezpieczeństwa, jak również uświadomi uczniom i nauczycielom, jak ważne jest noszenie odblasków nie tylko w terenie niezabudowanym.

W czasie spotkania funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze, w sklepie, na podwórku oraz podczas zabawy. Nie zabrakło informacji dotyczących prawidłowego zachowywania się wobec osób obcych i bezpańskich zwierząt. Była to także okazja do tego, aby opowiedzieć dzieciom na temat pracy policjanta oraz zaprezentować służbowe wyposażenie.

Na zakończenie funkcjonariusz rozdał elementy odblaskowe, jednocześnie przypominając o prawidłowym ich umieszczaniu. Wszystkie te działania służą temu, by zwiększyć świadomość prawną i bezpieczeństwo najmłodszych.

źródło: KPP Sanok

14-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)