REKLAMA
REKLAMA

Odblaskowe przedszkolaki (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu policjant z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii przeprowadził z dziećmi zajęcia w sanockiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krośnie z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w ramach „ Klubu Bezpiecznej Sowy” pt.”Odblaskowe Przedszkolaki”.

„Odblaskowe przedszkolaki” to akcja, której inicjatorem jest sanocka Biblioteka Pedagogiczna w ramach „Klubu Bezpiecznej Sowy”. Celem działań jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa pieszych poruszających się w obszarze niezabudowanym po zmierzchu, jak również zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem dzieci. Zwiększenie świadomości najmłodszych uczestników ruchu drogowego przyczyni się do ich bezpieczeństwa, jak również uświadomi uczniom i nauczycielom, jak ważne jest noszenie odblasków nie tylko w terenie niezabudowanym.

W czasie spotkania funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze, w sklepie, na podwórku oraz podczas zabawy. Nie zabrakło informacji dotyczących prawidłowego zachowywania się wobec osób obcych i bezpańskich zwierząt. Była to także okazja do tego, aby opowiedzieć dzieciom na temat pracy policjanta oraz zaprezentować służbowe wyposażenie.

Na zakończenie funkcjonariusz rozdał elementy odblaskowe, jednocześnie przypominając o prawidłowym ich umieszczaniu. Wszystkie te działania służą temu, by zwiększyć świadomość prawną i bezpieczeństwo najmłodszych.

źródło: KPP Sanok

14-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)