REKLAMA
REKLAMA

Odległe miejsca sanockich szkół średnich w rankingu Perspektyw

Fundacja Edukacyjna Perspektywy po raz siedemnasty opublikowała ogólnopolski ranking szkół średnich. Niestety próżno w czołówce ogólnopolskiej szukać placówek z powiatu sanockiego. Blado wypadamy także na tle szkół średnich w województwie.

Całe zestawienie objęło około 1500 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zostały przygotowane oddzielne rankingi dla liców oraz techników. W przypadku tych pierwszych, oceniano placówki na podstawie trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. W przypadku techników brano pod uwagę: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Ranking Liceów Ogólnokształcących 2015 – pobierz pdf.

Ranking Techników 2015 – pobierz pdf.

1193228_35828531Ranking liceów
Najlepszym wśród liceów w Polsce okazało się XIV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica z Warszawy, Druga lokata dla XIV LO im. Polonii Belgijskiej z Wrocławia. Miejsce trzecie dla V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego z Krakowa.

Jeżeli chodzi o licea z Podkarpacia, najwyżej zostało sklasyfikowane LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek z Rzeszowa (15. miejsce w Polsce). Za nim Społeczne LO im. Małego Księcia z Tarnobrzega (23. miejsce w rankingu ogólnym). Na miejscu trzecim I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika z Krosno (36. miejsce w Polsce).

Sanockie licea
Zestawienie liceów objęło dwie placówki z naszego powiatu. I LO im. Komisji Edukacji Narodowej zajęło w Polsce 284. miejsce. W województwie wystarczyło to na 15. lokatę. I LO notuje tym samym systematyczny spadek w rankingu Perspektyw. Przed rokiem zajęło bowiem 241. miejsce. W roku 2013 zostało sklasyfikowane na 161. pozycji. A w roku 2012 było 143.

Ze swojego wyniku zadowolone nie może być także II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie. W tegorocznym zestawieniu nie zmieściło się w pierwszej 500. liceów z całej Polski. Osiągnięty wskaźnik wystarczył na zajęcie 34. miejsca w województwie. Dla porównania II LO w roku 2014 było na miejscu 366. w Polsce. W roku 2013 zajęło 449. lokatę. Natomiast w roku 2012 zostało sklasyfikowane na 383. pozycji.

Ranking techników
Palma pierwszeństwa, jeżeli chodzi i technika przypadła w udziale Technikum Zawodowemu nr 7 w ZSE-M z Nowego Sącza. Drugie miejsce dla Technikum Łączności nr 14 w ZS z Krakowa. Na najniższym stopniu podium w Polsce, Technikum Elektroniczne w ZSE im. WP    z Bydgoszczy.

W województwie podkarpackim najlepsze okazało się Technikum nr 5 w ZS z Krosna (5. lokata w Polsce). Na drugim miejscu Technikum nr 6 w ZS Elektronicznych z Rzeszowa (42. w ogólnym zestawieniu). Trzecie Technikum nr 2 w ZS nr 2 im. E. Kwiatkowskiego z Dębicy (55. miejsce w Polsce).

Podobnie jak w przypadku liceów, także w zestawieniu techników darmo szukać czołowych lokat sanockich szkół. Wszystkie z trzech sklasyfikowanych techników z powiatu sanockiego znalazły się poza pierwszą 300. w Polsce. 27. miejsce w województwie zajęło Technikum nr 1 w ZS nr 1 im. Karola Adamieckiego (Ekonomik). 43. jest Technikum nr 3 w ZS nr 3 (ZST). Dwie lokaty niżej od ZS 3, znalazło się Technikum nr 4 w ZS nr 4 (Budowlanka).

Ranking Liceów Ogólnokształcących 2015 – pobierz pdf.

Ranking Techników 2015 – pobierz pdf.

15-01-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)