REKLAMA
REKLAMA

Pięć kolizji na drogach powiatu sanockiego. Policja apeluje o ostrożną jazdę

POWIAT SANOCKI / PODKARPACIE. Wczoraj na terenie powiatu sanockiego doszło do pięciu kolizji. Opady deszczu ze śniegiem spowodowały znaczne utrudnienia na drogach. Policja apeluje o rozważną jazdę oraz zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Należy pamiętać, że na mokrej nawierzchni droga hamowania jest znacznie wydłużona.

Na drogach powiatu sanockiego wczoraj panowały trudne warunki. Opady deszczu ze śniegiem oraz pojawiające się mgły znacznie ograniczały widoczność oraz wydłużały drogę hamowania. Zgodnie z zapowiedziami w najbliższym czasie warunki pogodowe mogą się pogorszyć. Policja przypomina o zachowaniu ostrożności.

Wczoraj na terenie powiatu doszło do pięciu kolizji drogowych.

– Pierwsza miała miejsce w Jurowcach około godz. 7.30 . Kierujący pojazdami marki Renault oraz Land Rover podczas manewru wymijania nie zachowali bezpiecznej odległości w wyniku czego doszło do uszkodzenia lusterek w obu pojazdach.

– Do kolejnej kolizji doszło około godziny 13:30 w Komańczy. Na łuku drogi doszło do zderzenia się lusterkami dwóch pojazdów marki Ford i VW jadących w przeciwnym kierunku.

– Około godz. 14.20 w miejscowości Strachocina kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się pojazdowi marki Renault doprowadzając do zderzenia.

– Kilka minut później w miejscowości Zabłotce kierująca seatem nie zachowała należytej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Mercedes i najechała na jego tył.

– Kwadrans po godz. 15. w Zagórzu kierujący peugeotem nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo pojazdowi marki Fiat w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów.

Policja apeluje o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Panujące warunki pogodowe mogą powodować, że drogi będą śliskie, a widoczność ograniczona. Pamiętajmy o tym, że nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i przezorności.

6

foto: archiwum eSanok.pl

źródło: KPP Sanok

04-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)