REKLAMA
REKLAMA

Pieniądze z Galerii Sanok na budowę basenu otwartego? Propozycja Ruchu Narodowego (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ruch Narodowy wychodzi z inicjatywą zagospodarowania pieniędzy wniesionych aportem do spółki Galeria Sanok w kwocie 3,3 mln zł na budowę basenu otwartego. Wniosek został przesłany do burmistrza oraz przewodniczącego rady miasta.

O sprzedaży udziałów miasta w spółce Galeria Sanok pisaliśmy tutaj:

Miasto sprzedaje udziały w Galerii Sanok! (FILM)

Z ideą zabezpieczenia kwoty 3,3 mln zł na budowę basenu otwartego, o jaką miejska kasa zwiększy się po sprzedaży udziałów w spółce Galeria Sanok, wyszli członkowie Ruchu Narodowego Sanok. Przesłali oni list do burmistrza oraz przewodniczącego rady miasta z pytaniem o wolę podjęcia takiej decyzji. Publikujemy oryginalną treść listu.


Szanowny Panie Burmistrzu!

Z zadowoleniem przyjęliśmy informację ogłoszoną podczas IX Sesji Rady Miasta o sprzedaży udziałów w spółce „Galeria Sanok” oraz wycofaniu zwolnień grupowych w Autosanie, patrząc z optymizmem i mając nadzieję, że Autosan najgorsze ma już za sobą.

Mając na uwadze trudną sytuację finansową miasta, a z drugiej strony słysząc głos naszych współmieszkańców proponujemy, aby wniesiony aport w kwocie (3,3 mln zł) do spółki „Galeria Sanok”, który miasto odzyska, zabezpieczyć na poczet wkładu własnego do środków zewnętrznych na budowę nowego basenu otwartego w naszym mieście.

Wszyscy wiemy, że taka inwestycja jest naszemu miastu potrzebna, żeby nie powiedzieć niezbędna.

Nasza propozycja nie jest populistycznym hasłem wygłaszanym ad hoc.

Mamy wizję tego jak taka inwestycja miałaby wyglądać, z czego być sfinansowana i z czego być utrzymywana. Jednak, żeby prowadzić dalszą debatę o takim rozwiązaniu punktem wyjścia jest odpowiedź czy miasto skłonne jest do zabezpieczenia wniesionego aportu na ten określony cel?

Przedłożona propozycja nie jest oczywiście motywem zamykającym dyskusję na temat innych rozwiązań i nie wyczerpuje kwestii budowy basenu otwartego w naszym mieście – odwrotnie – traktujemy to jako impuls do rozpoczęcia dyskusji o basenie w Sanoku na miarę naszych możliwości i aspiracji.

Z wyrazami szacunku,

Dawid Lewandowski

Ruch Narodowy


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Basen odkryty w Sanoku to ruina! Na remont nie ma co liczyć (ZDJĘCIA)

W tej chwili basen otwarty w Sanok jest nieczynny. W czerwcu wyglądał tak:

źródło: materiały nadesłane

foto: Red.

03-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)