REKLAMA
REKLAMA

BURMISTRZ PIÓRO ODPOWIADA NARODOWCOM: Na basen trzeba poczekać

SANOK / PODKARPACIE. W minionym tygodniu na łamach naszego portalu ukazał się list Dawida Lewandowskiego do Burmistrza i Rady Miasta Sanoka. Burmistrz Miasta odpowiada.

Zobacz List Dawida Lewandowskiego, który do władz miasta zwraca się w imieniu Ruchu Narodowego: Pieniądze z Galerii Sanok na budowę basenu otwartego? Propozycja Ruchu Narodowego


Sanok, 6 lipca 2015r.

Szanowny Pan
Dawid Lewandowski

Szanowny Panie

Dziękuję za inicjatywę i wykazaną troskę o sprawy najważniejsze dla Mieszkańców Sanoka. Budowa basenu w naszym mieście jest jedną z planowanych w przyszłości inwestycji. Zdaję sobie sprawę, że sanoczanie chcą mieć basen z prawdziwego zdarzenia i jest to życzenie w pełni uzasadnione. Popieram je całym sercem. Wierzę, że uda nam się zrealizować tą inwestycję w tej kadencji.

Proponuje Pan, by pozyskane środki ze sprzedaży udziałów w spółce Galeria Sanok zabezpieczyć na poczet budowy basenu. Powinien Pan wiedzieć o tym, że Miasto nie ma możliwości rezerwacji tych środków finansowych na poczet przyszłych inwestycji oraz że inwestycja jest nieprzygotowana zarówno w zakresie projektowym jak i wykonawczym.

Kwota 3,3 mln, którą Miasto ma otrzymać jest już w sensie finansowym ujęta w planie sprzedaży w budżecie na 2015 rok. Plan sprzedaży przewiduje uzyskanie 6,3 mln zł. Dotychczas dokonano sprzedaży majątku na kwotę 890 tys. zł. Plan jest wykonany dopiero w 14%. Można zatem powiedzieć, że sprzedaż udziałów w spółce Galeria Sanok jest już dawno wpisany w budżet Miasta. Także dzięki tej transakcji prawdopodobnie nie będzie konieczna sprzedaż Klubu Górnik.

Sprzedaż majątku nie jest spowodowana chęcią pozyskania większej ilości środków finansowych na nowe wydatki. Dzieje się tak dlatego, gdyż konieczne jest zbilansowanie budżetu. Ze względu na sytuację finansową Miasta konieczne jest osiągnięcie odpowiedniego wskaźnika spłaty zaciągniętych w minionych latach długów oraz osiągnięcia nadwyżki operacyjnej.

Jeszcze raz dziękuję Panu za troskę i zainteresowanie sprawami Miasta i poprawy jakości życia Sanoczan. Wszelkie głosy Mieszkańców są dla mnie bardzo ważne. Dlatego zapewniam Państwa, że budowa basenu w Sanoka jest dla mnie sprawą priorytetową.

Tadeusz Pióro
Burmistrz Miasta Sanoka

basen_w_sanoku_27

09-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)