REKLAMA
REKLAMA

Pijany piątek trzynastego na drogach powiatu sanockiego

SANOK / PODKARPACIE. W piątek od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu sanockiego policjanci prowadzili wzmożone działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Głównym celem tej akcji jest eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących.

W miniony piątek na terenie powiatu sanockiego prowadzona była akcja pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Głównym celem działań była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. W trakcie piątkowej akcji policjanci skontrolowali 734 kierujących.

Policjanci ujawnili 2 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. W miejscowości Trepcza funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 33-letniego mieszkańca powiatu sanockiego, który w stanie nietrzeźwości kierował pojazdem marki Opel. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 0,54 promila alkoholu w organizmie.

Drugi przypadek miał miejsce w miejscowości Sanoczek. Tym razem policjanci ujawnili, że 23 letni mieszkaniec powiatu sanockiego kierował po drodze publicznej samochodem marki BMW. Badanie trzeźwości wykazało, że w organizmie miał 0,3 promila alkoholu.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu (gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi od 0,2 do 0,5 promila) skutkuje odpowiedzialnością za wykroczenie. Grozi za to kara aresztu, grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na czas od sześciu miesięcy do trzech lat.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości (gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila) to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do dwóch lat, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zakazem prowadzenia pojazdów na czas od rok do dziesięciu lat.

TRZEZWY PORANEK

źródło: KPP Sanok

16-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)