REKLAMA
REKLAMA

Plaga kradzieży i wyłudzeń w Sanoku

SANOK / PODKARPACIE. ,,Lepkie ręce” złodziejaszków dały w minionym tygodniu się we znaki mieszkańcom Sanoka. Kradzieże to przysłowiowy numer jeden kroniki policyjnej z zeszłego tygodnia.

03.11.2015 r. Sanok, ul. 1000-lecia
Niezamknięte drzwi domu jednorodzinnego wykorzystał złodziej, który okradł 83- latkę z dwóch złotych obrączek i złotego pierścionka. Przedmioty leżały na ławie w pokoju. Pokrzywdzona oszacowała straty na kwotę 4000 zł. Kradzież miała miejsce w godzinach pomiędzy 10 a 11.

04.11.2015 r.
25- letni mieszkaniec Sanoka zawiadomił o oszustwie, jakiego padł ofiarą. Mężczyzna za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego zakupił dwa telefony marki Apple. Wpłacił na konto sprzedającego kwotę 4000 zł, a zamówionego towaru nie otrzymał. Sprzedający nie odpowiada na sms-y, nie odbiera telefonów.  Policja prowadzi postępowanie w tej sprawie.

04.11.2015 r. Sanok, ul. Armii Krajowej
Dzięki czujności pracownicy banku nie doszło do oszustwa  na szkodę 78- letniej mieszkanki Sanoka. Do starszej kobiety około godziny 13 zadzwonił mężczyzna. Podał, że jest funkcjonariuszem Policji i poinformował kobietę o potrzebie pilnego przekazania pieniędzy w kwocie 32 tysięcy złotych poszkodowanym w wypadku samochodowym, który spowodował jej syn. Dzięki temu syn kobiety miał uniknąć tymczasowego aresztowania. Kobieta około godziny 16 udała się do banku celem podjęcia gotówki i przekazania jej fałszywemu policjantowi. Czujność kasjerki uratowała starszą kobietę przed utratą oszczędności całego życia. Pracownica  banku zawiadomiła o zdarzeniu policję.

Policja przypomina, że policja nie pośredniczy w transakcjach. Rozmawiajmy ze starszymi członkami naszych rodzin o zagrożeniach płynących ze strony oszustów działających metodą „na wnuczka” i „ na policjanta”. Pamiętajmy, aby każdą taką informację weryfikować, dzwoniąc na numer telefonu 997. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

05.11.2015 r. Niebieszczany
Policja bada okoliczności zdarzenia drogowego, do jakiego doszło 5 listopada 2015 r. około godziny 16.50 w Niebieszczanach. 71- letnia kobieta przechodząca przez jezdnię została potrącona przez pojazd marki Nissan. Kobieta doznała stłuczenia części potylicznej głowy oraz stłuczenia kostki. Trwa dochodzenie, które wyjaśni, kto ponosi odpowiedzialność za spowodowanie zdarzenia drogowego.

06.11.2015 r. Sanok, ul. Kochanowskiego
Portfel z pieniędzmi w kwocie 50 zł oraz dokumentami padł łupem złodzieja grasującego w jednym ze sklepów na terenie osiedla Błonie w Sanoku. Pokrzywdzony trzymał portfel w tylnej kieszeni spodni.

KPP Sanok

10-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)