REKLAMA
REKLAMA

Po raz kolejny Straż Graniczna i wojsko szkolą się na Podkarpaciu (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 5 października rozpoczęły się kolejne już na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie wspólne szkolenia funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz żołnierzy Sił Zbrojnych.

Śmigłowce prowadzą standardowe działania w zakresie patrolowania i zapewnienia bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej kraju z równoczesnym korelowaniem przepływu informacji i zgraniem współdziałania obu ćwiczących służb.

full_577a7c84c94d5378296670da411f6dde

Prowadzona współpraca Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych (DO RSZ) i Straży Granicznej jest uregulowana wspólnym porozumieniem podpisanym w grudniu ubiegłego roku.

Zakres współdziałania pomiędzy obydwiema instytucjami obejmuje w szczególności wymianę  informacji w zakresie ochrony granicy państwowej naszego kraju, współpracę w zakresie poszukiwania i ratownictwa lotniczego (ASAR) w obszarze strefy nadgranicznej, współpracę w sytuacjach kryzysowych oraz szkoleniową, a także uzyskiwanie zezwoleń dyplomatycznych dla samolotów SG na przelot w przestrzeni powietrznej obcych państw.

Kooperacja realizowana jest w formie wymiany danych, wzajemnego udostępnianie bazy szkoleniowej, wsparcia technicznego i osobowego, czy też prowadzenia wspólnych przedsięwzięć szkoleniowych.

Wspólne działania wojska i Straży Granicznej były podejmowane wcześniej w różnych regionach kraju, między innymi w okolicach Warszawy, Gdańska i Przemyśla.

full_f1541e4e99d5853b718ad83ca2e3d5fa

źródło: BiOSG

08-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)