REKLAMA
REKLAMA

Pobijali życiowe rekordy. 1. Południowo Podkarpacka Liga Pływacka (ZDJĘCIA)

LESKO / PODKARPACIE. W niedzielę 22 listopada rozpoczęła się rywalizacja w Południowo Podkarpackiej Lidze Pływackiej. Jest to nowy pomysł na popularyzację sportu pływackiego wśród dzieci i młodzieży południowego Podkarpacia.

Do pomysłu przystąpiły takie miasta jak Strzyżów, Sanok, Lesko, Ustrzyki Dolne i Brzozów. Według kalendarza zawartego w regulaminie ligi pierwszym ośrodkiem który gościł pływaków był basen Aquarius Lesko.

I tak w niedzielny poranek odbyły się pierwsze zawody w ramach ligi pływackiej. Do Leska przyjechało łącznie 140 zawodniczek i zawodników, którzy startowali w czterech kategoriach płynąc stylem grzbietowym, stylem klasycznym i stylem dowolnym z podziałem na dziewczęta i chłopców. Zostały również rozegrane wyścigi sztafetowe które wywołały chyba największe emocje wśród zawodników i kibiców ponieważ były to jednocześnie bezpośrednie zmagania poszczególnych miast biorących udział w lidze.

Również wszystkie wyścigi indywidualne dostarczyły wszystkim bardzo duże emocje, a w ferworze walki wielu zawodników poprawiło swoje rekordy życiowe.

Po przeprowadzeniu wszystkich zaplanowanych wyścigów klasyfikacja trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach przedstawia się następująco:

123456162
7
8katII

111

Zgodnie z regulaminem organizator prowadzi klasyfikację indywidualną na którą pracuje każdy zawodnik. Prowadzona jest również klasyfikacja drużynowa, i tak po pierwszych zawodach przedstawia się ona następująco:

I – UKS Delfinek 160 pkt,
II – MOSiR Brzozów 141 pkt
III – UKS Krzemień 60 pkt
IV – UKS Sanok 26 pkt
V – Aquarius Lesko 27 pkt

Kolejne zawody w ramach rozpoczętej w niedzielę ligi odbędą się w styczniu w Strzyżowie.

Patronem medialnym Południowo Podkarpackiej Ligi Pływackiej jest portal eSanok.pl

materiał nadesłany
Mariusz Leń

24-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)