REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Dziewięć osób z zarzutami korupcji wyborczej

RZESZÓW / PODKARPACIE. CBA zatrzymało dziewięć osób, które w prokuraturze usłyszały zarzuty korupcji wyborczej związanej z ostatnimi wyborami samorządowymi.

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) w poniedziałek (23.03.) zatrzymali  dziewięciu mężczyzn w wieku od 23 do 54 lat. Wszyscy są mieszkańcami województwa podkarpackiego.

W Prokuraturze Apelacyjnej w Rzeszowie usłyszeli już zarzuty korupcji wyborczej związane z przebiegiem ostatnich wyborów samorządowych. Wszystko wskazuje na to, że osoby uprawnione do głosowania przyjmowały korzyści majątkowe (głównie alkohol) w zamian za głosowanie na określonego kandydata – informuje Jacek Dobrzański, rzecznik prasowy CBA. – Są to pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Śledztwo jest rozwojowe.

Przypominamy, że zgodnie z paragrafem 4 art. 250a Kodeksu Karnego:
Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w § 1 albo w § 3 w związku z § 1 zawiadomił organ powołany do ścigania o fakcie przestępstwa i okolicznościach jego popełnienia, zanim organ ten o nich się dowiedział, sąd stosuje nadzwyczajne złagodzenie kary, a nawet może odstąpić od jej wymierzenia.

źródło: CBA

LOGO_CBARzeszow24.pl

25-03-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)