REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: W 4 miesiące zatrzymano 864 prawa jazdy za przekroczenie prędkości

PODKARPACIE. Do 28 października podkarpaccy policjanci zatrzymali 864 prawa jazdy kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. To bilans obowiązywania nowych przepisów, które weszły w życie 18 maja br.

To policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu np. przekroczenia prędkości, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Natomiast kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Od 18 maja br. na drogach województwa podkarpackiego, za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, policjanci zatrzymali 864 praw jazdy.

M.in. w Rzeszowie na ul. Krakowskiej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali kierowcę fiata doblo, który jechał z prędkością 102 kmh/h. Z kolei na ul. Warszawskiej w Rzeszowie policjanci zatrzymali kierującego mercedesem. Kierowca jechał z prędkością 111 km/h. W obu przypadkach za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy. Ukarali ich także mandatami w wysokości 400 złotych i 10 punktami.

Oba przekroczenia prędkości zostały zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator.

^38BD24AAA7C7E2CCBBC269332E7752870F6F481566409DB1B3^pimgpsh_fullsize_distrźródło: KWP

29-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)