REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: W 4 miesiące zatrzymano 864 prawa jazdy za przekroczenie prędkości

PODKARPACIE. Do 28 października podkarpaccy policjanci zatrzymali 864 prawa jazdy kierowcom, którzy o ponad 50 km/h przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. To bilans obowiązywania nowych przepisów, które weszły w życie 18 maja br.

To policjant w czasie kontroli drogowej, po stwierdzeniu np. przekroczenia prędkości, zatrzymuje kierowcy prawo jazdy i przesyła je do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną i formalnie zatrzymuje dokument. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do 6 miesięcy. Natomiast kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Od 18 maja br. na drogach województwa podkarpackiego, za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, policjanci zatrzymali 864 praw jazdy.

M.in. w Rzeszowie na ul. Krakowskiej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali kierowcę fiata doblo, który jechał z prędkością 102 kmh/h. Z kolei na ul. Warszawskiej w Rzeszowie policjanci zatrzymali kierującego mercedesem. Kierowca jechał z prędkością 111 km/h. W obu przypadkach za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h policjanci zatrzymali kierowcom prawa jazdy. Ukarali ich także mandatami w wysokości 400 złotych i 10 punktami.

Oba przekroczenia prędkości zostały zarejestrowane przez policyjny wideorejestrator.

^38BD24AAA7C7E2CCBBC269332E7752870F6F481566409DB1B3^pimgpsh_fullsize_distrźródło: KWP

29-10-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)