REKLAMA
Praca Auto Serwis
Janas Podłogi
REKLAMA

Podkarpacki (nie)trzeźwy poranek. Aż 58 zatrzymanych kierowców

PODKARPACIE. Dziś rano podkarpaccy policjanci ujawnili 58 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań „Trzeźwy poranek”.


Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 16203 kierujących pojazdami na drogach Podkarpacia. Zatrzymali 46 uprawnień do kierowania.

Policyjna akcja rozpoczęła się dziś o godz. 4. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 16 203 kierowców.

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej, podczas prowadzonych działań funkcjonariusze rozdawali naklejki z hasłem „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Przyklejając ją na szybie samochodu dajemy wyraz społecznego sprzeciwu wobec pijanych kierowców.

Na podkarpackich drogach policjanci ujawnili 58 kierujących, którzy pili alkohol i pomimo tego wsiedli za kierownicę pojazdów. U 30 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 28 odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali 46 uprawnień do kierowania.

źródło: KWP

alkomat101 kwp

21-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)