REKLAMA
REKLAMA

Beata Szydło odwiedzi Sanok. Spotka się z syndykiem i załogą Autosanu

SANOK / PODKARPACIE. Beata Szydło odwiedziła Podkarpacie. Wzięła udział m.in w oficjalnym oddaniu Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko, zagościła także w Ropczycach i Sędziszowie Małopolskim, a jutro odwiedzi sanocki Autosan.

18 września miało miejsce oddanie ponad 80-cio hektarowego PNT Rzeszów-Dworzysko, podczas którego Beata Szydło złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą śp. Grażynę Gęsicką, której imieniem nazwano inwestycję. Grażyna Gęsicka pełniła funkcję ministra rozwoju regionalnego w latach 2005-2007. Włożyła ona wiele starań w rozwój Podkarpacia.

Praca, którą minister Grażyna Gęsicka włożyła w to, żeby Podkarpacie piękniało daje dzisiaj efekty. Ten park jest tego przykładem. Wierzę w to głęboko, że będziemy mogli wcielać w życie to, czego nas uczyła. Dzisiaj Polska potrzebuje dynamicznego rozwoju gospodarczego, ale musi rozwijać się równo, wszyscy muszą mieć równe szanse rozwoju. Zrównoważony rozwój, równe traktowanie podmiotów i obywateli to jest to do czego powinniśmy dążyć – mówiła w Rzeszowie kandydatka PIS na premiera.

Na uroczystości obecny był również marszałek Władysław Ortyl, który pogratulował staroście rzeszowskiemu Józefowi Jodłowkiemu oddania parku i zapewniał, że będzie to ważna inwestycja dla Rzeszowa.

Pamiętamy tytaniczną pracę śp. Grażyny Gęsickiej i te dzieła, które zostały przez nią rozpoczęte mają dzisiaj swój finał. Ta inwestycja jest ważnym elementem rozwoju Rzeszowa i Podkarpacia i będzie wpływać na rozwój całego kraju. Chcielibyśmy, żeby ta dobra praktyka była przykładem dla innych beneficjentów – powiedział marszałek.

Podczas oddania PNT Rzeszów-Dworzysko upoważniono pierwszą firmę –  OK Office do inwestowania w park.

Beata Szydło odwiedziła też Zakłady Magnetyzowe w Ropczycach, gdzie rozmawiała z zarządem, pracownikami oraz związkowcami. Potem zwiedziła Gospodarstwo Rolne w Górze Ropczyckiej, gdzie prezes Franciszka Bogdan udowadniała, że majątek popegeerowski nadal może być opłacalny. Na koniec udała się do Sędziszowa Małopolskiego, w którym przywitały ją tłumy osób na rynku. Mówiła o potrzebie miejsc pracy, budowania polskiego kapitału, wsparciu dla polskich rodzin oraz konieczności postawienia na gospodarkę, przedsiębiorczość i polskie firmy. Kandydatka PIS na premiera otrzymała od marszałka Władysława Ortyla herb województwa podkarpackiego.

To jednak nie koniec wizyty Beaty Szydło w naszym województwie. Jutro będziemy ją gościć w Sanoku. Na 14:00 zaplanowano spotkanie z syndykiem Autosanu Ludwikiem Noworolskim, natomiast godzinę później, liderka PiS porozmawia z załogą fabryki.

źródło: Red., UMWP foto: UMWP


Trwa kampania przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się 25 października. Kto kandyduje z Sanoka? Zobacz na www.wybory.esanok.pl.

IMG_9798

 

21-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)