REKLAMA
REKLAMA
Guardia

Pokój i eurointegracja Ukrainy. Sanok na mapie rowerowego maratonu ukraińskiej młodzieży (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 10 sierpnia 2015 r. młodzież z ukraińskiej Sosiniwki złożyła wizytę Burmistrzowi Miasta Sanoka. Młodzież z ukraińskiego miasta Sosniwka w Województwie Lwowskim, współpracującym z polskim miastem Zator podróżuje w ramach rowerowego maratonu młodzieżowego przez Ukrainę i Polskę.

Uczestnicy maratonu w wieku 14-17 lat rozpoczęli wyprawę w swojej rodzinnej miejscowości i poprzez ważniejsze podkarpackie miasta: Przemyśl – Sanok – Krosno – Jasło – Gorlice – Nowy Sącz – dziecięce uzdrowisko Rabka dotrą do Zatoru, gdzie skorzystają z dziecięcego parku rozrywki „Zatorland.” Stąd udadzą się by odwiedzić muzeum w Oświęcimiu a następnie historyczną stolicę Polski – Kraków. Powrót odbywać się będzie poprzez Wieliczkę – Niepołomice – Sandomierz – Lublin – Chełm i Zamość.

DSC_0083

Maraton odbywa się pod hasłem „Dzieci za pokój i eurointergację Ukrainy”. Jego celem jest promowanie idei integracji Ukrainy z Unią Europejską – pokazanie dzieciom walorów kulturowych i przyrodniczych Polski a przede wszystkim propagowanie idei pokoju. Służy temu przedstawienie symbolu okrucieństwa wojny, jakim jest obóz w Oświęcimiu a następnie miejsca radosnej, dziecięcej zabawy jakim jest „Zatorland”. Zestawienie tych miejsc skłania do refleksji nad wyborem pomiędzy radosnym dzieciństwem a tragicznym losem dzieci wojny.

DSC_0089

Sanok, jako jedno z ważniejszych miast na trasie spotkał się ze szczególnym zainteresowaniem młodych podróżników, w szczególności zaś znajdujące się na zamku unikatowe zbiory. Młodzież została również gościnne przyjęta przez Burmistrza Miasta – Tadeusza Pióro, który przyjął uczestników maratonu z serdecznością, opowiadając o Sanoku i wysłuchując pytań i wrażeń młodych gości. Ci zaś wyrazili chęć podtrzymania kontaktu z naszym miastem, które szczególnie przypadło im do gustu.

DSC_0094

źródło: UM Sanok

12-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)