REKLAMA
REKLAMA

Pokój i eurointegracja Ukrainy. Sanok na mapie rowerowego maratonu ukraińskiej młodzieży (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. 10 sierpnia 2015 r. młodzież z ukraińskiej Sosiniwki złożyła wizytę Burmistrzowi Miasta Sanoka. Młodzież z ukraińskiego miasta Sosniwka w Województwie Lwowskim, współpracującym z polskim miastem Zator podróżuje w ramach rowerowego maratonu młodzieżowego przez Ukrainę i Polskę.

Uczestnicy maratonu w wieku 14-17 lat rozpoczęli wyprawę w swojej rodzinnej miejscowości i poprzez ważniejsze podkarpackie miasta: Przemyśl – Sanok – Krosno – Jasło – Gorlice – Nowy Sącz – dziecięce uzdrowisko Rabka dotrą do Zatoru, gdzie skorzystają z dziecięcego parku rozrywki „Zatorland.” Stąd udadzą się by odwiedzić muzeum w Oświęcimiu a następnie historyczną stolicę Polski – Kraków. Powrót odbywać się będzie poprzez Wieliczkę – Niepołomice – Sandomierz – Lublin – Chełm i Zamość.

DSC_0083

Maraton odbywa się pod hasłem „Dzieci za pokój i eurointergację Ukrainy”. Jego celem jest promowanie idei integracji Ukrainy z Unią Europejską – pokazanie dzieciom walorów kulturowych i przyrodniczych Polski a przede wszystkim propagowanie idei pokoju. Służy temu przedstawienie symbolu okrucieństwa wojny, jakim jest obóz w Oświęcimiu a następnie miejsca radosnej, dziecięcej zabawy jakim jest „Zatorland”. Zestawienie tych miejsc skłania do refleksji nad wyborem pomiędzy radosnym dzieciństwem a tragicznym losem dzieci wojny.

DSC_0089

Sanok, jako jedno z ważniejszych miast na trasie spotkał się ze szczególnym zainteresowaniem młodych podróżników, w szczególności zaś znajdujące się na zamku unikatowe zbiory. Młodzież została również gościnne przyjęta przez Burmistrza Miasta – Tadeusza Pióro, który przyjął uczestników maratonu z serdecznością, opowiadając o Sanoku i wysłuchując pytań i wrażeń młodych gości. Ci zaś wyrazili chęć podtrzymania kontaktu z naszym miastem, które szczególnie przypadło im do gustu.

DSC_0094

źródło: UM Sanok

12-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)