REKLAMA
REKLAMA

Za darmo kierowcy parkują chętniej. W najbliższą sobotę i niedzielę parkujesz bezpłatnie

SANOK / PODKARPACIE. Decyzją Urzędu Miasta oraz Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej – zarządcy obiektu – sierpniowe niedziele na parkingu wielopoziomowym w Sanoku są darmowe.

W najbliższy weekend, w związku z przypadającym na sobotę świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 bm.), przez dwa dni zaparkujesz bezpłatnie na obiekcie.

Jak pokazuje analiza wjazdów, przygotowana przez SPGM, darmowe niedziele zdają egzamin. Zarówno w pierwszą niedzielę sierpnia (2 bm.), jak i drugą (9 bm.), zaobserwowano wzrost pojazdów które wjechały na obiekt, w porównaniu do średniej liczby o odpowiednio 40 i ponad 70 aut. 2 sierpnia z parkingu skorzystało 186 kierowców. Tydzień później, 9 sierpnia, SPGM odnotował 218 wjazdów. Średnio z obiektu korzystało około 146 kierowców i są to dane dotyczące płatnych wjazdów podczas lipcowych niedziel.

parking

– Obserwujemy wzrost i to nas naturalnie cieszy, bo choć nie zarabiamy, to przynajmniej widzimy, że obiekt spełnia swoja rolę. Mamy nadzieję, że prowadzonymi działaniami przekonamy do siebie kolejnych kierowców. Warto wspomnieć o udogodnieniach, które już wprowadziliśmy, czyli dodatkowe oznaczenie poziomów i wprowadzenie jednego kierunku jazdy. Jak już informowaliśmy miesięczna opłata abonamentowa została zmniejszona do 70 zł – wylicza Jan Paszkiewicz, prezes Sanockiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej.

– Po cichu liczymy, że w najbliższą sobotę lub niedzielę uda się pobić ubiegłoroczny rekord wjazdów. 17 sierpnia 2014 roku z parkingu wielopoziomowego skorzystało 383 kierowców – dodaje nasz rozmówca.

Zmiany były konieczne ponieważ parking przynosił straty. Rocznie około 110 tys. zł. Informacje te Urząd Miasta przedstawił podczas jednej z konferencji prasowych. Zagrożony jest nawet zwrot otrzymanej na ten cel dotacji. Według projektu zakładano, że z obiektu rocznie skorzysta 137 tys. 934 kierowców. To daje średnio liczbę 377 aut dziennie.

Parking wielopoziomowy w Sanoku jest czynny codziennie w godzinach od 6.00 do 22.00.

red.

Parking wielopoziomowy przynosi straty. Możliwy zwrot dotacji (FILM)

12-08-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)