REKLAMA
REKLAMA

Poseł Bogdan Rzońca wiceprzewodniczącym Komisji Infrastruktury w Sejmie RP!

SANOK / PODKARPACIE. Poseł Bogdan Rzońca został wybrany na wiceprzewodniczącego Komisji Infrastruktury Sejmu RP. To duży sukces polityczny pochodzącego z Podkarpacia parlamentarzysty. – Bardzo się cieszę z tej nominacji. Moim priorytetem będzie poprawa dostępności komunikacyjnej Podkarpacia – deklaruje Bogdan Rzońca.

Oprócz pełnienia funkcji w prezydium Komisji Infrastruktury, Bogdan Rzońca będzie uczestniczył w pracach Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak mówi poseł PiS, Komisja Infrastruktury to druga, co do wielkości i zakresu zadań komisja, po tej zajmującej się finansami publicznymi.

W ramach poprawy dostępności komunikacyjnej Podkarpacia, skupię się na podjęciu szybkich decyzji w sprawie drogi S19 oraz będę chciał odbudować infrastrukturę kolejową – ożywić gospodarczo i komunikacyjnie węzeł Zagórz. Niezwykle istotna będzie dla mnie również droga Pilzno – Jasło i Jasło – Krosno. Moja obecność w prezydium komisji sprawi, że będę miał wpływ na projekty głosowane w Sejmie. Wierzę, że członkowie komisji okażą zrozumienie dla potrzeb Podkarpacia. Objęcie funkcji wiceprzewodniczącego to dla mnie wyróżnienie i nagroda za ciężką pracę w tej samej instytucji w poprzedniej kadencji – komentuje Bogdan Rzońca.

W październikowych wyborach parlamentarnych Bogdan Rzońca został ponownie wybrany na posła, tym razem VIII kadencji. Startując w okręgu nr 22 otrzymał łącznie 28 356 głosów, co dało mu drugi, po Marku Kuchcińskim (34 558), wynik na liście PiS. Pierwszy raz, pochodzący z Jasła polityk trafił do ław sejmowych w 2011 roku.

5

18-11-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)