REKLAMA
REKLAMA

POWIAT BRZOZOWSKI: Mieszkańcy uratowali chorego bielika (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Wczoraj (8 września br.) mieszkaniec Golcowej w powiecie brzozowskim zawiadomił Straż Leśną z Nadleśnictwa Brzozów, że na terenie jego posesji spadł duży ptak – być może orzeł, który jest bardzo osłabiony i nie może poderwać się do lotu.

Mieszkańcy złapali ptaka, zabezpieczyli pod przykryciem i podali mu wodę.

W dniu 8 września 2015 r. mieszkaniec Golcowej (pow. brzozowski) zawiadomił Straż Leśną z Nadleśnictwa Brzozów, że na terenie jego posesji spadł duży ptak – być może orzeł, który jest bardzo osłabiony i nie może poderwać się do lotu. Mieszkańcy złapali ptaka, zabezpieczyli pod przykryciem i podali mu wodę.

2

Okazało się, że był to młody bielik – mówi Bogdan Fijałka, komendant Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Brzozów. – Ptak był apatyczny, nie bronił się, co potwierdziło, że jest mocno osłabiony. Niezwłocznie przewieźliśmy go do lecznicy dla zwierząt, prowadzonej przez doktora Andrzeja Fedaczyńskiego.

3

Na miejscu drapieżnik został poddany wstępnym oględzinom. Okazało się, że ważący 3,4 kg ptak uległ ciężkiemu zatruciu. Lekarze z kliniki „Ada” walczą o utrzymanie go przy życiu.

1

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Bogdan Fijałka

09-09-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)